Skip to content Skip to footer

Sauna ogrodowa – czy warto?

Sauna ogrodowa to nierozłączny element wyposażenia niemalże każdego fińskiego ogrodu. Obecnie tego rodzaju obiekty szybko zyskują w Polsce na popularności. Rosnąca oferta gotowych saun oraz spadające ceny zachęcają do tego rodzaju inwestycji. Dlaczego warto zastanowić się nad sauną ogrodową? Ile kosztuje nowa sauna zewnętrzna?

Zadbaj o zdrowie

Sauna w ogrodzie to jedna z najlepszych inwestycji mających na celu poprawić nasze zdrowie. Co ważne dobroczynny wpływ sauny na ludzki organizm to fakt, a nie slogan marketingowy. Wpływ na ciało wysokiej temperatury połączony ze schładzaniem jest dobrze przebadany na gruncie naukowym.

Oprócz niekwestionowanego pozytywnego wpływu na zdrowie sauna w ogrodzie to idealne rozwiązanie, które pozwoli naszemu organizmowi na chwilę rozprężenia po ciężkim dniu. Regularne korzystanie z sauny połączone z odpowiednią dietą i ćwiczeniami fizycznymi pozwala nam na m.in.:

– zrzucenie zbędnych kilogramów,
– poprawę kondycji cery,
– poprawę ogólnej odporności organizmu.

Ponadto sauna zewnętrzna może być również dobrym rozwiązaniem w przypadku różnego rodzaju bólów stawów, kręgosłupa lub mięśni. Może również służyć jako dodatkowe wsparcie leczenia w przypadku różnego rodzaju schorzeń. Niemniej jednak w przypadku poważniejszych chorób przed skorzystaniem z sauny powinniśmy zaciągnąć opinii lekarza.

Różne rodzaje saun ogrodowych

Obecnie wszystkie spośród dostępnych saun ogrodowych możemy przydzielić do jednej z dwóch podstawowych kategorii. Producenci oferują sauny w postaci mini domków. Tego rodzaju konstrukcje wyposażone są również w przebieralnie. Część modeli posiada również niewielki zabudowany taras, który może posłużyć, jako idealne miejsce do wypoczynku.

Drugim rodzajem dostępnej sauny zewnętrznej jest konstrukcja w kształcie beczki. Może być ona ustawiona zarówno w poziomie, jak i pionie. Tego rodzaju konstrukcje wybierane są najczęściej w przypadku ogrodów górskich, czy też rustykalnych. Niezależnie od tego, na jaki rodzaj sauny byśmy się zdecydowali, wszystkie wpłyną pozytywnie na nasze zdrowie.

Ogrzewanie sauny

Obecnie wybrać możemy pomiędzy nowoczesnym piecem elektrycznym a piecem opalanym drewnem. Ze względów praktycznych zaleca się stosowanie nowoczesnych pieców elektrycznych.

Saunę zewnętrzną znajdziesz w ofercie Megiw.