Skip to content Skip to footer

Czego nie może zabraknąć na evencie dla dzieci?

Na eventach dla dzieci przede wszystkim chodzi o dobrą zabawę. O to, by dzieci mogły się odprężyć i wyszaleć. By mogły po prostu być dziećmi. Równocześnie chodzi o to, by przez cały czas były bezpieczne. Impreza nie może więc być zbyt szalona. Czego nie może zabraknąć na evencie dla dzieci?

Wata cukrowa

Wszyscy kochają watę cukrową – ci młodsi i ci starsi. Nie można jej jeść zbyt często, bo to sam cukier. Oznacza to, że zawiera mnóstwo kalorii i ma zły wpływ na stan zębów. Równocześnie eventy dla dzieci nie mogą odbyć się bez tej słodkiej przekąski.

Warto pamiętać, że raz na jakiś czas można sobie pozwolić na taki smakołyk. Tym bardziej, że w czasie imprezy na świeżym powietrzu ma smak, który pamięta się latami. Taka wata po prostu buduje wspomnienia.

Balony z helem

Eventy dla dzieci to imprezy, na których zawsze można kupić balony wypełnione helem. Ich cechą charakterystyczną jest to, że się unoszą do góry. Przez to szczególnie przyciągają uwagę dzieci. Balony z helem najczęściej są wykonane z kolorowej folii, która ma przypominać bohaterów kreskówki, zwierzątko lub jakiś przedmiot. Możliwości jest bardzo dużo.

Dzieci kochają takie balony. Są tanią zabawką, którą można zabrać ze sobą do domu i bawić się nim jeszcze przez długie godziny. O ile, oczywiście, balon nie ucieknie gdzieś w przestworza. Z całą pewnością każde dziecko pokocha takie balony i wybierze jakiś wzór dla siebie.

Popcorn

Eventy dla dzieci nie mogą się też obyć bez popcornu. To druga, obok waty cukrowej, przekąska, która jest konieczna na każdej imprezie. Zwłaszcza, jeśli odbywa się ona na świeżym powietrzu. W takim wypadku popcorn smakuje najlepiej.

Zazwyczaj jest on sprzedawany w kilku wersjach – solony, z masłem lub z karmelem. Każda wersja ma swoich amatorów i obrońców. Dzieciom najlepiej jest jednak proponować kukurydzę, która tylko została posolona. Ma ona najmniej kalorii. Choć i od tej reguły można od czasu do czasu odejść.

Warto też pamiętać, że zanim zaczniecie jeść popcorn rękoma koniecznie należy je umyć. Większość eventów dla dzieci jest wyposażona w toalety z bieżącą wodą. Jeśli jednak jest inaczej, to przetrzyjcie dłonie chusteczkami nawilżanymi lub specjalnym płynem antybakteryjnym.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu rozwoju.