Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto samodzielnie wykończać wnętrze mieszkania?

Nowe mieszkanie to ogromna dawka radości i perspektyw na nowy rozdział w życiu. Zanim jednak wszystkie te przyjemne chwile zaistnieją w nowym mieszkaniu, konieczne jest jego wykończenie. I niema tu znaczenia, czy potrzebne będzie wykończenie wnętrz w Katowicach, czy też w innych rejonach kraju. Zawsze proces ten jest trudny i skomplikowany.

Dlaczego to tak trudne?

Dlaczego jednak wykończanie mieszkania jest tak trudne? Co skomplikowanego może być przecież tylko w kupowaniu kilku podstawowych mebli i zamówieniu ich dostawy do nowego mieszkania? Gdyby faktycznie wyglądało to w taki sposób, to nikt nie miałby z tym większych trudności. Niestety wykończenia wnętrz w Katowicach czy gdziekolwiek indziej, to proces o znacznie szerszym spectrum działania.

Odbierając mieszkanie od dewelopera, nie ma co liczyć na nic więcej niż drzwi wejściowe i okna. Zarówno podłoga, jak i ściany, pozbawione będą czegokolwiek poza surowym tynkiem. Nic zatem dziwnego, że stan takiego mieszkania nazywa się właśnie surowym. Przed właścicielem mieszkania postawione zatem zostanie zadanie wykonania gruntownego wykończenia wnętrza. Zamówić trzeba będzie oprócz mebli i sprzętów codziennego użytku także podłogę, kafelki do łazienki i kuchni, a także ekipę fachowców, którzy wszystko to położą na ścianach i podłogach. A jakby tego było jeszcze mało, wszystko musi być zrealizowane oczywiście z odpowiednim stylem i zaaranżowaniem całego wnętrza, co dla wielu osób jest już całkowitą przesadą i przekroczeniem możliwości. Czy oznacza to zatem, że takie osoby skazane są na życie w brzydkim i źle urządzonym mieszkaniu? Nic podobnego, ponieważ istnieje na to pewien sposób.

A może poprzez firmę?

Tym drugim rozwiązaniem jest oczywiście wynajęcie specjalistycznej firmy, która wykona wszystkie prace za właściciela mieszkania. Firmy, które realizują wykończenia wnętrz w Katowicach, Warszawie czy też Wrocławiu, bardzo często kontaktują się z właścicielami mieszkań samodzielnie, jeszcze na długo przed odebraniem przez nich mieszkania. W ramach podpisanej umowy zapewniają kompleksową usługę doprowadzenia mieszkania do stanu całkowitej używalności.

Oczywiście taka przyjemność wiąże się z pewnymi wadami. Zdecydowanie największą z nich jest koszt takiej usługi. Oprócz standardowego kosztu sprzętów i robocizny dochodzi do całości także niemała prowizja firmy wykończeniowej. Niemniej w przypadku wielu osób takie rozwiązanie jest bardzo pozytywne i opłacalne. Zamiast przejmować się kwestiami wykończenia, po prostu po zakończeniu prac wprowadzają się do gotowego mieszkania.