Skip to content Skip to footer

Peeling kwasem migdałowym – co warto o nim wiedzieć?

Czasem najprostsze rozwiązania przynoszą najwięcej korzyści, a potwierdzeniem tej zasady jest peeling kwasem migdałowym. Minimalistyczna receptura oparta jest na naturalnych właściwościach nasion migdałowca, które jak się okazało, potrafią przynieść sporo korzyści w pielęgnacji skóry. Mając zatem doświadczenie w nieudanych eksperymentach na wrażliwej cerze, warto skierować swoją inwestycję w profesjonalną serię zabiegów i wykorzystać dar natury, jakim są migdały.

Spokój ciała i ducha

Szczególnie niechcianymi defektami twarzy są trądzik, przebarwienia i pierwsze zmarszczki. Każda kobieta, doświadczająca problemów z cerą wie, jak wiele trudu trzeba wkładać w codzienną pielęgnację, dobór odpowiednich kosmetyków, oraz odpowiednio wykonany makijaż, który starannie ukryje niedoskonałości. Peeling kwasem migdałowym może być kołem ratunkowym we wszystkich, wymienionych problemach, przynosząc nie tylko ulgę cerze, ale również odpoczynek myślom, które nieustannie krążyły wokół poprawy własnego wyglądu.

Niemożliwe staje się możliwe

Peeling kwasem migdałowym, dzięki zawartości neutralnych składników, łagodnej konsystencji, a jednocześnie silnym wartościom odżywczym i bakteriobójczym pochodzącym z natury, może być stosowany na każdy typ skóry – suchą, naczynkową, tłustą lub trądzikową. Zabieg sprawdza się również w przypadku uporczywych problemów z przebarwieniami. Peeling głęboko złuszcza wierzchnie warstwy naskórka, dzięki czemu plamy, blizny lub zrogowacenia szybko się rozjaśniają, a cały cykl może doprowadzić do ich całkowitego zredukowania. Rytuał peelingu może być również metodą profilaktyki przed starzeniem się skóry. Właściwości kwasu, przy jego cyklicznym stosowaniu, prowadzą do odżywienia, uelastycznienia i ujędrnienia twarzy, która w efekcie zachowuje na długo młodzieńczy wygląd, gładkość i blask.

Kwas w rękach specjalisty

Mimo, iż istnieją porady i instrukcje do samodzielnego sporządzania kwasu migdałowego w domu, to warto zastanowić się nad inwestycją wykonania go w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Dlaczego? Można by to porównać do preparatów henny, które także można własnoręcznie przygotować i nałożyć. Każda z pań, która próbowała przygotowywania tych chemicznych mikstur wie, że odpowiednie proporcje alkoholu i preparatu barwiącego są istotne, nie wspominając o samym nakładaniu mazi, do której przydatne jest doświadczenie. Peeling kwasem migdałowym wykonany przez specjalistę kosmetyki przyniesie z pewnością miłe doznania zapachowe, odprężenie, ale przede wszystkim profesjonalnie wykonany zabieg, który może przynieść poprawę jakości cery lub jej zrewitalizowanie.