Skip to content Skip to footer

Czy laserowe usuwanie rumieni jest skuteczne?

Rumienie na twarzy mogą pojawiać się w wielu różnych miejscach. Najczęściej występują one w okolicy nosa oraz policzków. Nie można jednoznacznie odpowiedzieć, dlaczego się one pojawiają, gdyż przyczyn może być wiele. Wiele osób posiada predyspozycje genetyczne. Rozszerzone naczynka, czy też rumień skórny to niedoskonałości, które mogą być źródłem wielu różnych kompleksów.

Wykluczenie przeciwwskazań do zabiegu

W dzisiejszych czasach zabieg laserowego usuwania rumienia i naczynek jest coraz powszechniejszy. Wynika to z faktu, że nie stanowi on zagrożenia dla zdrowia. Nie trzeba obawiać się powikłań, czy też innych nieprzyjemnych dolegliwości. Wszystko przebiega szybko i sprawnie, a po zabiegu możemy powrócić do codziennego życia. Jest to doskonała opcja dla tych, którzy oczekują błyskawicznych efektów.

Ważne jest to, aby wybrać renomowany gabinet kosmetologiczny ( https://www.esteti-med.pl/zabiegi/laserowe-zamykanie-usuwanie-naczynek-i-rumienia/). Pierwszym krokiem jest oczywiście konsultacja. Takie spotkanie pozwala ocenić stan skory, a także wykluczyć przeciwwskazania. Dzięki temu zabieg będzie bezinwazyjny, a jego rezultaty będą długo się utrzymywać.

Odpowiednie przygotowanie

Dla wielu osób plusem może być fakt, że zabieg laserowego usuwania naczynek i rumieni nie wymaga specjalistycznych i czasochłonnych przygotowań. Istotne jest jednak to, aby przez pewien okres nie opalać skóry. Dzięki temu skuteczność lasera będzie wyższa. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że już po pierwszym zabiegu pozbędziemy się niedoskonałości lub znacząco ograniczymy ich widoczność.

Należy wiedzieć, że z omawianego zabiegu nie mogą korzystać ciężarne, czy też osoby zażywające leki lub zioła światłouczulające. Działanie lasera opiera się na emisji światła.

Utrzymanie efektów

Skuteczność laserowego zabiegu usuwania rumieni lub rozszerzonych naczynek będzie wyższa, jeśli będziemy właściwie zachowywać się po zabiegu. Przede wszystkim należy unikać słońca. Odpada wizyta na plaży, a także solarium. Należy również zrezygnować z sauny, czy też obiektów SPA. Oczywiście powyższych zasad należy przestrzegać jedynie kilka/kilkanaście dni po zabiegu.

Skuteczność nowoczesnych laserów znajduje się na bardzo wysokim poziomie. Aktualnie jest to jedna z najlepszych metod na to, aby pozbyć się niedoskonałości skóry.