Skip to content Skip to footer

Ciekawe wakacje nad Bałtykiem

Bałtyk to wciąż jedna z popularniejszych destynacji wakacyjnych dla Polaków. Oczywiście czas nad Bałtykiem spędzają również mieszkańcy innych nadbałtyckich krajów. Wbrew pozorom można tutaj naprawdę doskonale wypoczywać, zachwycając się cudownymi krajobrazami, oraz świetną atmosferą.

Rejsy po Bałtyku czyli pomysł na wakacje nad morzem

Nad polskim morzem naprawdę wcale nie musi być nudno. Jeden z doskonałych pomysłów na uatrakcyjnienie wakacji to wykupienie rejsu po Bałtyku. Warto zrobić to wcześniej, bo z reguły miejsca na promach czy statkach pasażerskich są po prostu wykupione. Krótkie rejsy po Bałtyku to na przykład rejsy na Hel. To doskonały pomysł na krótką wycieczkę dla całej rodziny, która dodatkowo nie nadszarpnie zbyt mocno budżetu.

Kolejny pomysł na rejsy po Bałtyku to rejs na przykład do szwedzkiej Karlskrony lub Malmo. Te miejscowości mają w sobie mnóstwo uroku i są naprawdę bardzo atrakcyjnymi destynacjami. Gdy jest się już nad Bałtykiem, warto właśnie w taki sposób spędzić sobie dzień lub dwa. Wakacje w Szwecji mogłyby być zbyt drogie, natomiast wycieczka na dzień lub dwa będzie doskonałym przerywnikiem.

Trasy rowerowe nad Bałtykiem

Rejsy po Bałtyku to doskonała opcja na atrakcyjne wakacje nad morzem, ale wakacje można zagospodarować sobie również w inny sposób. jeden z pomysłów to na przykład ruszenie na rowery po nadmorskich trasach, które wiodą przez wiele pięknych terenów, między innymi przez nadmorskie lasy i wrzosowiska. Takie wakacje spodobają się miłośnikom ruchu, osobom uwielbiającym aktywnie spędzać czas.

Rower można zabrać ze sobą z domu, ale można też wypożyczyć go w którejś z wypożyczalni. Można robić sobie krótkie wycieczki rowerowe, albo zdecydować się na pokonanie trasy rowerowej mającej ponad 400 km długości. Wiezie ona polskim wybrzeżem i naprawdę zapiera dech w piersiach. Takie wakacje wymagają odrobinę wysiłku fizycznego, jednak pozwalają naprawdę na bardzo głęboki wypoczynek i relaks. Z pewnością można polecić je tym, którzy szukają czegoś nowego. To opcja na wakacje dla całej rodziny, w tym również na wakacje z dziećmi. Warto jednak wcześniej dobrze zaplanować trasę przejazdu i ustalić między innymi pokoje i noclegi. Wtedy cała wycieczka będzie okupiona mniejszym stresem.

Rejsy po bałtyku organizuje Agencja żeglarska Kubryk