Skip to content Skip to footer

Akcesoria gitarowe, które warto mieć

Granie na gitarze to przyjemność niezwykła zabawa. Żeby jednak była ona możliwa, oprócz samego instrumentu w sklepie z gitarami powinno się nabyć również kilka dodatkowych akcesoriów gitarowych. Co zatem powinno się kupić na przykładzie odwiedzania sklepu muzycznego Pszczyna?

Podstawowe akcesoria gitarowe

Gitara, choć jest instrumentem bardzo prostym, zarówno w swojej konstrukcji, jak i w sposobie grania na nim, to jednak wymaga stosowania kilku dodatkowych akcesoriów. Widać to np. po ofercie, jaką ma każdy standardowy sklep z gitarami. Sklep muzyczny Pszczyna nie jest tu wyjątkiem, ponieważ również i w jego ofercie znajdują się tak podstawowe dodatki, jak różnego rodzaju kostki gitarowe, a także stroiki.Kostka gitarowa niezbędna jest do tego, aby ułatwić granie na gitarze poprzez pociąganie za struny. Na rynku dostępne są różne wersje kolorystyczne oraz charakteryzujące się różną sztywnością. Warto kupić kilka kostek, ponieważ po pierwsze bardzo szybko się one gubią, a po drugie są bardzo tanie.Stroik do gitary jest niezbędny, aby odpowiednio nastroi struny poprzez ich określony naciąg. Można to zrobić szybko i wygodnie poprzez użycie stroika elektronicznego, lecz przy jego pomocy nie da się nauczyć samodzielnego strojenia. Z tego powodu często poleca się początkującym wybranie zwykłego analogowego stroika, który, choć jest nieco trudniejszy w obsłudze, to jednak daje możliwość zdobywania większej wiedzy.

Akcesoria gitarowe do wygody

Granie na gitarze bywa bardzo męczące. Jest to instrument nieco niewygodny i ciężki, szczególnie przy dłuższym graniu. Na szczęście każdy sklep z gitarami, również oczywiście sklep muzyczny Pszczyna, posiada w swojej ofercie akcesoria, które ułatwią grę i spowodują, że stanie się ona nieco wygodniejsza.Dobrym przykładem dodatku, który ma takie właściwości, jest oczywiście pasek na gitarę. Standardowo każda gitara posiada specjalne wpięcia na taki pasek, więc nie będzie to żadnym problemem. Zawieszając gitarę na szyi, odciąża się całkowicie dłonie, dzięki czemu gra staje się znacznie wygodniejsza. Często stosowanym dodatkiem jest również niewielki, składany stołeczek, który umożliwia granie na siedząco. Jest to bardzo pomocy dodatek w przypadku częstego grania w plenerze. Stołeczek jest lekki i mały, co nie utrudnia jego przenoszenia i transportowania.Jak więc widać, ilość dodatków i akcesoriów, które można dokupić do gitary, może robić wrażenie. Warto jednak w nie zainwestować, ponieważ znacznie podnoszą one przyjemność grania.