Skip to content Skip to footer

Plastikowe pojemniki produkcyjne a bezpieczeństwo przechowywania

Niektóre segmenty przemysłu produkcyjnego wymagają przestrzegania stosownych obostrzeń dotyczących higienicznego składowania wyrobów. Tradycyjne, drewniane pojemniki produkcyjne nie spełniają już swej roli, gdyż są podatne na wilgoć i bakterie.

Plastik a higiena

Nie ulega wątpliwości, że to właśnie plastikowe pojemniki produkcyjne najlepiej odpowiadają nowoczesnym wymogom stawianym w kwestiach zdrowotnych i higienicznych.

Każdy inwestujący w opakowania plastikowe producent, docenia ich walory fizyczne i mechaniczne. Nie ulega wątpliwości m.in. fakt, że są one bardzo łatwe w czyszczeniu i dezynfekcji, a także – że doskonale zabezpieczają one wnętrze (w wariancie z przykrywkami) przed działaniem wilgoci, zmiennych warunków atmosferycznych i innych czynników, które mogłyby doprowadzić do namnażania się bakterii.

Powłoki techniczne

Każdy nowatorski producent pojemników wie, że wprowadzone przezeń rozwiązania nie mogą ograniczać się wyłącznie do zastosowanego tworzywa.

Niejeden inwestujący w opakowania plastikowe producent wie, że bardzo istotne jest tu wprowadzenie dodatkowych powłok ochronnych. Najczęściej produkuje się je z odpowiednio spreparowanych związków srebra, które już od wielu lat wykorzystywane są do ogólnie pojętej dezynfekcji. W nowoczesnych pojemnikach nie brakuje również bardziej konwencjonalnych rozwiązań, umożliwiających np. wentylację wnętrza pojemnika i jego dodatkową izolację.

Powierzchnia antypoślizgowa

Ciekawym rozwiązaniem wprowadzonym w nowoczesnych pojemnikach produkcyjnych i magazynowych jest ich antypoślizgowa struktura. Ma ona wielorakie znaczenie.

Po pierwsze – chroni pojemnik w czasie transportu, np. za pomocą wózka widłowego. Tak zabezpieczona zawartość nie wypadnie nawet przy intensywnym manewrowaniu pojazdem. Po drugie – dodatkowa warstwa antypoślizgowa odgrywa również ogromną rolę w transporcie ręcznym, chroniąc w ten sposób nie tylko samą zawartość pojemnika, ale też osoby transportujące go w wybrane miejsce.

Podsumowanie

Każdy innowacyjny producent pojemników stara się zaprojektować je tak, by spełniały one szereg wymagań obejmujące kwestię bezpieczeństwa transportu i higieny. Zabezpieczenia te mają charakter wielopłaszczyznowy i nie ograniczają się wyłącznie do rozwiązań dezynfekcyjnych.