Skip to content Skip to footer

Dobre CV

Dobre CV to bardzo ważny element podczas ubiegania się o pracę. Obecnie właściwie praca na każdym stanowisku, wymaga dostarczenia CV. Warto więc zadbać o to, aby przygotować je starannie, aby zawierało wszystkie niezbędne informacje.

Jak napisać CV?

To często zadawane pytanie, szczególnie przez młode osoby, które poszukują swojej pierwszej pracy. Jak pisać cv teoretycznie uczą nas w szkole, ale kiedy przychodzi nam napisać je naprawdę, kiedy ubiegamy się o pracę, a nie tylko odrabiamy zadanie domowe, może pojawić się problem.

Przede wszystkim należy zastanowić się co powinniśmy umieścić w cv i jakie informacje są najważniejsze. Nadmiar informacji w tym przypadku wcale nie jest dobry, wręcz przeciwnie, może nam tylko zaszkodzić. Należy więc skrupulatnie wybrać tylko to, co jest naprawdę istotne. Przykładowo, jeżeli ukończyliśmy bardzo dużą ilość kursów, to należy napisać tylko o tych, które w jakimś stopniu są powiązane ze stanowiskiem, o które się ubiegamy i faktycznie mogą się nam przydać.

Myśląc nad tym jak sie pisze cv, należy uwzględnić też układ informacji i ich rozmieszczenie. Profesjonalne CV nie powinno zajmować więcej niż 1 stronę A4, powinno być napisane przejrzyście, a wielkość czcionki powinna być tak dobrana, aby nie było żadnych problemów z odczytaniem tekstu.

Pomoc w pisaniu CV

Jeśli jednak nadal mamy wątpliwości i ciągle zastanawiamy się jak napisać cv, nie wahajmy się poprosić o pomoc. Obecnie istnieją specjalne kreatory cv, które szybko i bezpłatnie, pomogą wygenerować nam profesjonalne cv. W tym przypadku nie musimy się zastanawiać jak sie pisze cv, ponieważ kreator zrobi wszystko za nas.

Wystarczy podać odpowiednie dane, a kreator sam umieści je w odpowiednich miejscach i dobierze rozmiar czcionki. To naprawdę bardzo wygodne rozwiązanie dla osób, które nie wiedzą jak pisać cv.

Kursy pisania cv, czyli jak się pisze dobre cv

Kreatory cv online to nie jedyna możliwość. Obecnie istnieją specjalne szkoły, które organizują kursy pisania CV. W swojej ofercie często posiadają znacznie więcej usług, przykładowo kurs związany z kreowaniem własnego wizerunku czy też kurs mowy ciała.

Warto korzystać z profesjonalnej pomocy i nie należy się wstydzić o nią poprosić. Nie każdy przecież od razu wie jak należy napisać dobre cv, a obecnie jest to niezbędne, aby zrobić pierwsze, dobre wrażenie w pracy.