Garść przydatnych informacji na temat kabiny prysznicowej

  • przez

Remont łazienki lub jej aranżacja to nie lada zadanie. To właśnie wtedy trzeba podjąć bardzo wiele różnych decyzji, które związane są zarówno z samym wystrojem tej przestrzeni, jak też kosztami. Czasami pod uwagę koniecznie trzeba wziąć również rozwiązania technologiczne, które zastosowano w tym wnętrzu.

Kabina prysznicowa prostokątna

Bardzo popularna opcja, wybierana tak naprawdę przez wielu inwestorów, to kabina prysznicowa o kształcie prostokątnym. Kabina prysznicowa prostokątna sprawdzi się zarówno w dużych, jak też mniejszych łazienkach. Można kupić ją w różnych rozmiarach, a wszystko w zależności od tego, ile posiada się miejsca na jej zamontowanie. Tradycyjnie kabiny prysznicowe montowane są wraz z brodzikiem, natomiast teraz coraz więcej osób decyduje się również na kabinę typu walk in. Na czym polega to rozwiązanie? W bardzo dużym skrócie na tym, że na podłodze nie montuje się brodzika. Oznacza to, że biorąc prysznic, stoi się bezpośrednio na podłodze łazienki. W takich sytuacjach trzeba jednak odpowiednio wcześniej przygotować przestrzeń, między innymi poprzez zrobienie prawidłowego nachylenia podłogi. To właśnie dzięki temu woda będzie spływała do odpływu.

Szkło w kabinie prysznicowej

Istotna kwestia to wybór odpowiedniego szkła na ściany kabiny prysznicowej. Bardzo wiele osób decyduje się na szkło przezroczyste, jednak niestety jest oni zdecydowanie trudniejsze do otrzymania w czystości. Na ściankach kabiny widać dosłownie każdą kroplę wody oraz zaciek. Nie wygląda to zbyt ładnie i wymaga sporo trudu podczas sprzątania. Druga opcja to kabiny, które na swoich ściankach posiadają przyklejone nadruki. Dzięki temu mają inną strukturę, a krople wody lub zacieki po kosmetykach używanych pod prysznicem nie są tak widoczne. Będzie to dobry wybór dla estetów, którzy bardzo denerwują się wszelkimi niedociągnięciami w łazience. Inwestując właśnie w takie rozwiązanie, zwyczajnie nie trzeba będzie tak często sprzątać. Ta kabina jest doskonała wyborem między innymi do mieszkań na wynajem.