Skip to content Skip to footer

Meta description

Meta description to ostatnia nadzieja na to, aby przyciągnąć społeczność na Twoją witrynę. Opisy bowiem odgrywają dużą rolę w wynikach wyszukiwania. Ich celem jest opisanie zawartości strony wyszukiwarki.

Ciekawe i wartościowe opisy

Cel meta description jest niesamowicie prosty – sprawić, by ktoś wyszukujący w Google kliknął Twój link. Innymi słowy, opisy służą do generowania kliknięć z wyszukiwarek. Właściwa długość tak naprawdę nie istnieje; to zależy od wiadomości, którą chcesz przekazać. Powinieneś napisać krótki tekst, który będzie zawierał najważniejsze informacje. W dzisiejszych czasach najczęściej zobaczysz teksty do 155 znaków. Na przykład, jeśli masz produkt dla doświadczonych techników, skupienie się na specyfikacjach technicznych produktu może być dobrym pomysłem. W taki sposób bowiem można przyciągnąć wielu klientów. Twój tekst musi być przede wszystkim unikalny. Nie może być taki jak u konkurentów, ponieważ społeczność szybko to zauważy. Jeśli chcesz mieć klientów, którzy ponownie wrócą na Twoją stronę, skup się na treści.

Interesujące teksty

Teksty służą jako reklama. Przyciągają czytelników do strony internetowej z SERP, a tym samym są bardzo widoczną i ważną częścią marketingu w wyszukiwarkach. Tworzenie czytelnego, atrakcyjnego opisu za pomocą ważnych słów kluczowych może poprawić współczynnik kliknięć dla danej strony. Aby zmaksymalizować współczynniki kliknięć na stronach wyników wyszukiwania, ważne jest, aby pamiętać, że Google i inne wyszukiwarki pogrubiają słowa kluczowe w opisie, gdy pasują do wyszukiwanych haseł.

Jednym ze sposobów zwalczania duplikatów opisów jest wdrożenie dynamicznego i programowego sposobu tworzenia unikatowych opisów dla zautomatyzowanych stron. Jeśli strona jest kierowana między jednym a trzema wyszukiwanymi terminami lub frazami, napisz swój własny opis, który będzie skierowany do użytkowników poszukujących danego hasła. W niektórych przypadkach wyszukiwarki mogą unieważnić opis określony przez webmastera w kodzie HTML strony. Czasami może się zdarzyć tak, że Google uzna, że opis nie odpowiada na zapytania użytkowników i identyfikuje fragment strony docelowej, który lepiej pasuje do tego zapytania. Właśnie dlatego lepiej jest się przyłożyć podczas wykonywania jakichkolwiek opisów na swoją własną stronę internetową.