Skip to content Skip to footer

Rodzaje paneli 3d i ich zastosowanie

Minęły bezpowrotnie czasy, gdy nasze ściany były gładkie i najczęściej pomalowane w tym samym nudnym kolorze. Obecnie rynek budowlany oraz aranżacyjny daje niemalże nieograniczone możliwości. Popularnym sposobem na wykańczanie oraz dekorację wnętrz są panele 3d. Pozwalają wyczarować na ścianach nietypowe faktury i wzory, które sprawiają, że każde pomieszczenie żyje własnym życiem.

Zalety trójwymiarowych paneli dekoracyjnych

Panele pcv oraz wykonane z innych materiałów są stosunkowo proste w montażu oraz lekkie, co zabezpiecza je przed odpadaniem. Niekłamanym walorem paneli 3d są względy estetyczne. Dzięki nim możemy niewielkim sumptem stworzyć sobie przytulną przestrzeń do mieszkania. Współczesne panele ścienne pozwalają szafować deseniami i kolorami. Można np. stworzyć w salonie niezwykły klimat, stosując panele przypominające szlachetną czerwoną cegłę. Modne są wypukłe panele wykorzystujące najprzeróżniejsze figury geometryczne oraz popularne ostatnimi czasy plastry miodu o asymetrycznych sekwencjach kolorystycznych. Największą siłą paneli jest to, że pozwalają w prosty sposób odmienić oblicze całego pomieszczenia i nadać mu zupełnie innego charakteru. By dobrać wzory zgodne z naszym gustem i indywidualnymi potrzebami, wystarczy odwiedzić panele dekoracyjne sklep stacjonarny bądź internetowy.

Dlaczego pcv?

Panele 3d wykonuje się z różnorakich materiałów, m.in. z gipsu, drewna, betonu, czy pcv. Cechami charakterystycznymi tych ostatnich są niska przepuszczalność wody i powietrza, a także niskie przewodnictwo cieplne. Dzięki temu panele pcv stanowią doskonały materiał izolacyjny, zwłaszcza w pomieszczeniach narażonych na nadmierne występowanie wilgoci w postaci wody, lub pary wodnej. Pozwalają ponadto na redukcję zużycia energii cieplnej, a co za tym idzie na poszukiwanie oszczędności. Panele wykonane z pcv są nieobciążające dla ścian, a jednocześnie wytrzymałe i bardzo praktyczne.

W jaki sposób należy układać panele?

Panele naścienne w wersji 3d nie stanowią nadmiernego wyzwania nawet dla laików. Panele można montować, zarówno w szyku pionowym, jak i poziomym. Najczęściej panele układają się w dany wzór, niezależnie od pionu, czy poziomu. Prawdziwą gratką może jednak okazać się eksperymentowanie z panelami. Nowoczesne trendy aranżacyjne lubią asymetrię, nieprzewidywalność, czy pozorny chaos, więc nic złego się nie stanie, jeśli puścimy nieco wodze fantazji i zrealizujemy swoją śmiałą koncepcję. Panele dekoracyjne sklep oznacza także możliwość uzyskania fachowej pomocy w zakresie układania paneli.