Skip to content Skip to footer

Krążenie na zakręcie

Czy wiesz, że Twoje nogi to jedne z najbardziej znaczących elementów organizmu? To właśnie one odpowiadają za transport krwi i dostarczanie życiodajnych substancji do poszczególnych narządów. Z tego też powodu problemy z krążeniem stanowią dziś jeden z najczęściej zgłaszanych problemów pacjentów. Szczególnie często dotyczy to nóg, które są najdalsze od serca i najbardziej narażone na kłopoty. W takim przypadku warto zwrócić się o pomoc do flebologa – specjalisty, który profesjonalnie zajmuje się chorobami żył i naczyń.

Zanim wpadniesz w siatkę problemów, poznaj specjalistę – lekarza flebologa

Czy wiesz, czym zajmuje się Lekarz flebolog? Ten specjalista zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób żył, a jest ich całkiem sporo. Bez wizyty u flebologa możesz nie zdawać sobie sprawy, że Twoje problemy z nogami biorą się właśnie z problemów z krążeniem krwi, związanymi z niewydolnością żył.

Flebolog to osoba, która ma duże doświadczenie w diagnostyce i leczeniu chorób żył, takich jak żylaki, czy owrzodzenia. Ma wykwalifikowany zespół w postaci pielęgniarek, którzy pomagają w chorobach i pielęgnacji chorych na choroby żył. Lekarze flebologowie nie zajmują się jedynie leczeniem chorób, zajmują się również profilaktyką. Warto wykonywać badania profilaktyczne u lekarza, zwłaszcza jeżeli czujemy zmęczenie nóg, mamy obrzęki, czy nasze nogi są spięte.

Jeśli masz jakieś wątpliwości odnośnie stanu swojego zdrowia – warto zapytać o opinię lekarza flebologa. Rozwiązanie problemów z nogami jest możliwe, ale należy podjąć odpowiednie kroki. Dotychczasowe nawyki jakie będą zmiany w naszej diecie, czy odpowiednio dobrane ćwiczenia fizyczne mogą pozytywnie wpłynąć na nasze zdrowie.

Najczęstsze schorzenia i problemy zgłaszane przez pacjentów do lekarza flebologa

Gdy pojawiają się problemy z żyłami, warto udać się do lekarza specjalizującego się w tej dziedzinie – do lekarza flebologa. Nieleczone choroby żylne mogą prowadzić do poważnych komplikacji, takich jak zakrzepica. Jakie są najczęstsze schorzenia i problemy, z jakimi pacjenci zgłaszają się do flebologa?

Jednym z najczęstszych problemów są żylaki kończyn dolnych. Dotyczą one zarówno mężczyzn, jak i kobiet i najczęściej pojawiają się u osób starszych. Objawiają się powiększonymi, wygiętymi żyłami, które są widoczne pod skórą. Pacjenci mogą także odczuwać ból, uczucie ciężkości i obrzęk nóg.

Innym schorzeniem, z którym pacjenci zgłaszają się do lekarza flebologa, jest zakrzepica żył głębokich. Ta choroba zagraża zdrowiu i życiu pacjenta i wymaga szybkiego leczenia. Najczęściej objawia się bólem i obrzękiem kończyny oraz zaczerwienieniem i zwiastunem żylaków.