Skip to content Skip to footer

Żywice do zalewania elektroniki o wyjątkowych właściwościach

Jak zabezpieczyć delikatne i skomplikowane układy elektroniczne? Służą do tego celu przede wszystkim profesjonalne żywice do zalewania elektroniki. Dzięki nim cały układ nie tylko jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, ale również wilgoć. W zależności od rodzaju użytej żywicy układ może być również odporny na inne czynniki.

Rodzaje żywic do zalewania elektroniki

Te specjalistyczne produkty różnią się pod wieloma względami, dlatego należy dobierać je adekwatnie do przeznaczenia danego układu elektronicznego. Dzieli się je przede wszystkim na żywice do zalewania elektroniki epoksydowe, które odznaczają się większą twardością i świetnie chronią przed szkodliwymi substancjami chemicznymi.

Innym rodzajem są żywice poliuretanowe, które mają nieco inne właściwości, a mianowicie są nieco bardziej miękkie i doskonale chronią układy elektroniczne przed bardzo wysokimi temperaturami. Dzięki temu układy elektroniczne mogą być eksploatowane nawet w wyjątkowo trudnych warunkach. Tego rodzaju żywice są także droższe.

Ochrona przed uszkodzeniami mechanicznymi i wilgocią

Żywice do zalewnia elektroniki skutecznie chronią także przed innymi czynnikami zewnętrznymi, np. wilgocią, uszkodzeniami mechanicznymi, promieniowanie słonecznym, czy nawet ogniem – należy zawsze dobrać je adekwatnie do danego urządzenia i warunków, w jakich przyjdzie mu pracować. Dzięki temu jego działanie jest znacznie bardziej efektywne.

Zastosowanie odpowiedniej żywicy do danego zespołu elektronicznego ma także niebagatelny wpływ na jego trwałość oraz bezpieczeństwo użytkowania. Jeśli nie wiadomo, jaka żywica będzie najwłaściwsza, to przede wszystkim warto kierować się zaleceniami producenta danego produktu.

Kiedy należy stosować żywice do zalewania elektroniki?

Ich zastosowanie w elektronice jest bardzo powszechne – to najprostszy sposób, aby delikatne i skomplikowane układy i podzespoły zostały zabezpieczone przed różnorodnymi czynnikami zewnętrznymi. Nic więc dziwnego, że na rynku wciąż pojawiają się nowe produkty, które jeszcze lepiej wpisują się w oczekiwania tej branży.

Przy zalewaniu żywicą danego układu należy zawsze stosować się do zaleceń producenta i brać pod uwagę jego właściwości, np. lepkość czy szybkość zastygania – tylko wtedy spełnia odpowiednio swoje funkcje.

Żywice do zalewania elektroniki dostępna jest w ofercie Elektronika.mcc.pl