Skip to content Skip to footer

Wyjazd do Sandomierza

Sandomierz jest miastem położonym w województwie świętokrzyskim nad rzeką Wisłą, liczącym niewiele ponad 23 tysiące mieszkańców. Ta niewielka miejscowość przyciąga jednak turystów swoimi zachwycającymi pejzażami, a także miejscami historycznymi. Pobyt w Sandomierzu wiąże się z niezwykłą przygodą, która zapada w pamięci na długi czas.

Wybór miejsca noclegowego

Jednym z pierwszych elementów przy okazji planowania wakacji, jest wybór miejsca, w którym będziemy nocować. Wpływ na tę kwestię ma wiele czynników – cena, przestrzeń w pokoju i jego wielkość, dodatkowe atrakcje jak dostęp do internetu, łazienka, czy posiłki, a także odległość od atrakcji turystycznych, które planujemy odwiedzić.

Takie możliwości daje Grill Solo. W tej bazie noclegowej zawierają się pokoje o różnej przestrzeni – od jednoosobowych do tych, które pomieszczą nawet cztery osoby. Na wyposażeniu każdego z pokoi jest internet Wi-Fi oraz klimatyzacja. Każdy z klientów będzie mieć dostęp do łazienki – dostanie też ręcznik, szampon, mydło i suszarkę do włosów.

Dla osób, które zdecydowały się przyjechać samochodem, wyznaczony jest monitorowany parking, a rodziny z dziećmi mogą spędzać czas na placu zabaw. Noclegi Grill Solo zapewniają więc doskonałe warunki dla każdego. Aby zapoznać się z jakością pokojów przed przyjazdem, należy odwiedzić stronę grillsolo.pl.

Dobra lokalizacja

Noclegi Grill Solo mają także sporą zaletę, jaką jest niedaleka odległość od ważnych sandomierskich atrakcji.

Na stronie grillsolo.pl można dowiedzieć się, że miejsca noclegowe znajdują się nieopodal Starówki, Bramy Opatowskiej, czy Zamku Królewskiego, a także atrakcji naturalnych.

Miejsca wypoczynkowe Grill Solo są więc bardzo dobrą bazą wypadową dla turystów, którzy po dniu pełnym wrażeń potrzebują jak najszybciej dostać się do hostelu lub pensjonatu i udać się na zasłużony odpoczynek.

Atrakcje w pobliżu

Sandomierz ma w sobie wiele niezwykłego uroku. Z Gór Pieprzowych można podziwiać panoramę całego Sandomierza. Unikatowość tych gór stanowi ich wiek – pochodzą one sprzed 500 milionów lat.

Będąc w Sandomierzu wiele osób udaje się także do Wąwozu Świętej Królowej Jadwigi – pomnika historii, który w najwyższych miejscach liczy sobie 10 kilometrów.

Sandomierz to jednak także miejsce o niebagatelnym znaczeniu historycznym. To tutaj toczyło się m.in. powstanie styczniowe, a Brama Opatowska miała duży wkład w obronę miasta. Podobną funkcję spełniał także Zamek Królewski, w którym dzisiaj mieści się Muzeum Okręgowe.

Natomiast Starówka odznacza się pięknym gotyckim ratuszem oraz wyjątkowymi kamienicami.