Skip to content Skip to footer

Wycieczka nad morze – domki w Mielnie

Mieszkańcy Polski, nawet w dobie pandemii, chętnie spędzają wakacje nad morzem Bałtyckim. Gdy letnie słońce praży i zachowa się dystans, wtedy niełatwo o zarażenie. Tak większość przyjezdnych myśli. Jedną z najchętniej odwiedzanych miejscowości jest oczywiście Mielno w województwie zachodniopomorskim.

Barwne Mielno i jego atrakcje

To właśnie tam przybywają całe rodziny z nadzieją na udany wypoczynek. Co ważne, mają gdzie się zatrzymać na noc – wybór oferty o nazwie domki w Mielnie jest bowiem bardzo szeroki. Zanim jednak sprawdzimy, jakie zalety mają wynajmowane pokoje, zobaczmy, czym to miasteczko o powierzchni 33,45 km² przyciąga jeszcze poza dobrym dostępem do morza.

Latem w zamieszkałym przez kilka tysięcy ludzi Mielnie jest bardzo gwarnie. Młodzi turyści nocą chadzają na dyskoteki i do klubów. Głodomory mogą najeść się do syta w otwartych do rana punktach gastronomicznych, a piwosze spędzać czas nad kuflem piwa w miejscowych pubach. Co ciekawe, miasto nie leży tylko nad Bałtykiem, ale równie nad sporym jeziorem Jamno.

Największą atrakcją jest jednak zadbana, piaszczysta i strzeżona plaża. Nie brakuje też przystani, na które można podziwiać przybijające do brzegu kutry przywożące świeże dostawy ryb. Z morza wystają drewniane falochrony, dlatego łatwo dostrzec na nich morskie ptactwo: mewy i rybitwy. Z kolei spacerują na promenadzie, można mieć wspaniały widok na morze, i dodatkowo zagrać w szachy dużymi figurami.

Domki w Mielnie – ogólna charakterystyka

Przybywając do tego miasteczka, odwiedzi się np. Piernikowy Dom do Góry Nogami, który pilnuje sama Baba Jaga! Ale nie o nim jest ten artykuł. Tam bowiem nie przenocujemy. Jakie są więc domki w Mielnie do wynajęcia? Zobaczmy, czym ogólnie się charakteryzują.

Sporo jest letniskowych domów drewnianych. Są one położone blisko plaży i morza. Odległość ta wynosi tylko 50 metrów! Ich powierzchnia to minimum 25, a maksimum 42 metry kwadratowe. Spokojnie zmieści się tam od 4 do 6 osób, którzy mają dostęp do darmowego internetu WiFi. Dlatego chętnie wybierane są przez całe rodziny. Często można spotkać w pobliżu także place zabaw dla dzieci, boiska, a nawet ścieżki rowerowe.

Inne zalety oraz cennik

W okresie pandemii domki są dezynfekowane i ozonowane. Przyciągają dodatkowo wygodą i kameralnością. Poza pojedynczymi budynkami, można trafić na ośrodki składające się z kilku dwupoziomowych, murowanych domków z klimatyzowanymi pokojami.

Jeżeli chodzi o cennik , to średni koszt za nocleg w domkach w Mielnie zależy od standardu wybranego obiektu oraz jego lokalizacji (ceny zaczynają się od 30 zł, a kończą nawet na 165 zł). Często ustala go indywidualnie każdy właściciel obiektów.