Skip to content Skip to footer

Wczasy nad morzem – szansą, by zaznać odrobinę luksusu i psychicznego wyciszenia

Planując wakacje całą rodziną, należy wziąć pod uwagę różne scenariusze, bo podczas pobytu nad morzem zdarzyć się mogą niespodziewane rzeczy, na które lepiej się wcześniej przygotować.

Co warto ze sobą zabrać na wczasy nad morzem?

Na pewno przydadzą się ręczniki, krem do opalania, okulary przeciwsłoneczne, kąpielówki i klapki na plażę. Przyda się także domowa apteczka, na wypadek zatrucia pokarmowego lub skaleczenia odłamkami szkła, które są zmieszane z ziarenkami piasku. Apteczka przyda się też, by złagodzić objawy lekkiego przeziębienia, które może być skutkiem przedawkowania lodów. Na plażę warto zabrać również parawan, piłkę plażową, strój kąpielowy i parasol przeciwsłoneczny. Te wszystkie gadżety przydadzą się podczas morskich kąpieli i wielogodzinnego opalania.

Wczasy nad morzem z wyżywieniem- czy to dobry pomysł?

To oczywiście zależy od zasobności portfela i indywidualnych upodobań. Większość wczasowiczów godzi się na to, by dokarmiać ich specjałami z hotelowej kuchni. Wiąże się to co prawda z większymi kosztami, ale wakacje są po to, by nieco popuścić wodzę fantazji.Poza tym wczasy nad morzem z wyżywieniem to również doskonała okoliczność dla większości pań, by raz w roku być obsługiwanym i nie myśleć co dzisiaj ugotować lub jak nakłonić resztę rodziny do zmywania po sobie. Wyżywienie hotelowe w większości placówek jest naprawdę dobre i nie ma obawy, że będzie przypominało raczej resztki z pańskiego stołu. Na takie lekceważenie klienta nie może pozwolić sobie żaden pensjonat czy hotel. Nadmorskie miejscowości utrzymują się przecież z turystyki.

Inne ciekawe nadmorskie atrakcje

Dla pań najważniejszymi przybytkami turystycznymi nad morzem będą oczywiście sklepy z odzieżą, salon fryzjerski i SPA. W tym pierwszym zrobią gruntowne zakupy, w tym drugim przeistoczą się w prawdziwe piękności, a w salonie piękności zaznają odrobiny relaksu i odprężenia. Panom z kolei nad morzem spodobają się bary, dyskoteki i smażalnie ryb. Na urlopie można przecież nieco potańczyć, troszeczkę wypić i dobrze zjeść.

Dzieciakom z kolei do gustu przypadną morskie kąpiele, pływanie motorówką i wspólne wygłupy z rodzicami na plaży. Wakacje to jedyny moment w roku, gdy wszyscy członkowie rodziny mogą na chwilę odetchnąć i spędzić czas wspólnie, tak jak lubią- a nie jak dyktuje im codzienny harmonogram. Stwarza to pokusę, by zostać nad morzem jak najdłużej, lecz rodzice muszą zachować trzeźwość umysłu, bo wczasy nad morzem są dosyć dużym obciążeniem dla rodzinnego budżetu.