Skip to content Skip to footer

Co warto wiedzieć na temat licówek?

Piękne i zadbane zęby to marzenie każdego, kto zwraca uwagę na swój wizerunek i wygląd zewnętrzny. Śnieżnobiały i prosty uśmiech dodaje uroku każdej kobiecie. Dzisiaj takie zęby może mieć tak naprawdę każdy, wystarczy znaleźć dobrego stomatologa estetycznego, który wykona perfekcyjne licówki kompozytowe Łódź.

Idealne licowki porcelanowe Łódź

Aby móc skorzystać z usługi założenia licówek, wcześniej trzeba jednak zadbać o zdrowie jamy ustnej. Licowki Łódź to bowiem tylko i wyłącznie kwestia estetyki – założenie licówek nie jest bowiem jakimkolwiek leczeniem zębów. Wcześniej trzeba jednak sprawdzić stan zdrowia jamy ustnej i usunąć ubytki, a także ściągnąć kamień nazębny. Tak przygotowane zęby można następnie upiększyć za pomocą licówek. Licowki Łódź są indywidualnie przygotowane dla każdego pacjenta, dopasowane zarówno do wielkości zębów, jak też do kolorystyki szkliwa konkretnego pacjenta. Licowki porcelanowe Łódź mają bowiem upiększyć pacjenta, jednak przy tym wszystkim muszą wyglądać też naturalnie. Dzisiaj odchodzi się od sztucznego efektu. Zęby upiększone za pomocą licówek muszą wyglądać tak, jak gdyby były zębami w pełni naturalnymi. Tylko wtedy stomatolog estetyczny może powiedzieć o sukcesie.

Licówki kompozytowe Łódź

Z czego przygotowuje się nowoczesne licówki? Jest kilka opcji, które różnią się między sobą między innymi ceną. Najpopularniejsze są licówki przygotowywane z porcelany. Mają postać naprawdę bardzo cieniutkich płytek, które mocuje się na zębach położonych z przodu łuku. Za pomocą takich płytek można ukryć różnego rodzaju defekty zębów, takie jak na przykład przebarwienia, pęknięcia w zębach czy zbyt duże przerwy pomiędzy zębami. Poza tym polecane są również licówki kompozytowe, wykonane również z bardzo trwałego i estetycznego materiału. Po ich umocowaniu na zębach, również uzyskuje się niezwykle estetyczny i naturalny efekt.

Estetyczny i naturalny efekt

Właśnie taki efekt jest tak naprawdę kluczem do sukcesu. Licówki muszą upiększać, natomiast w żaden sposób nie mogą wyglądać sztucznie. Tak naprawdę nie powinny być w ogóle widoczne na zębach, powinny perfekcyjnie zlać się z naturalnymi zębami pacjenta, jedynie ukryć ewentualne defekty szkliwa. Licówki nie mogą być też zatem zbyt jasne – wtedy efekt będzie karykaturalny. Dobrze dobrane licówki to gwarancja pięknych zębów przez co najmniej kilka lat. To zatem naprawdę bardzo trwałe rozwiązanie, idealne dla wymagających pacjentów. Z tego też względu usługa polegająca na zamocowaniu licówek to jedna z droższych usług u stomatologa estetycznego.