Skip to content Skip to footer

Wakacje z psem za granicą

Wakacje z psem to bardzo odpowiedzialna wyprawa, dlatego też dobrze jest się do niej należycie przygotować. Ma to ogromne znaczenie, zwłaszcza jeśli podróżujemy za granicę. Dobrze jest zatem wiedzieć, co będzie nam potrzebne na wyjazd wakacyjny za granicę, kiedy zabieramy swojego czworonożnego przyjaciela.

Co będzie nam potrzebne na wakacje z psem za granicą?

Przede wszystkim musimy mieć pewność i potwierdzenie, że pies jest zaszczepiony przeciwko wściekliźnie i innym chorobom zakaźnym. Pies musi mieć również wyrobiony paszport, który będzie jego dowodem na to, że może bezpiecznie przekroczyć granicę. Warto też dodać, że dla bezpieczeństwa czworonoga dobrze jest, by posiadał on również czip, dzięki któremu w razie zguby szybko się go odnajdzie.

Czy pies może podróżować samolotem?

Są specjalne przygotowane boksy, w których psy mogą podróżować samolotem. W niektórych liniach lotniczych jest również dozwolone to, by pies, który ma poniżej siedmiu kilogramów, mógł podróżować z przodu samolotu wraz z opiekunami. Musi mieć jednak taki pies zrobione wszystkie szczepienia.

Czy pies może zwiedzać wszystkie atrakcje turystyczne za granicą?

Trzeba mieć na uwadze to, że pies nie może wejść na każdą atrakcję turystyczną, ze względów bezpieczeństwa i higienicznych. Należy pamiętać, że pies nie może też korzystać z każdej plaży. Często są wydzielone specjalne plaże, na których mogą przebywać psy wraz ze swoimi właścicielami.

Czy warto jechać z psem za granicę?

Wakacje z psem za granicą wymagają więcej dokumentów i przygotowań niż wakacje w kraju. Jednakże ze względu na to, że coraz więcej krajów jest pozytywnie nastawiona na przyjęcie psów, to co właściciele chętnie z tego korzystają. Dzięki temu nie ma już takiego problemu z tym, co zrobić z naszym pupilem na czas wakacji.

Każdy, kto ma psa, szuka idealnego rozwiązania na to, by spędzić fantastyczne wakacje wraz ze swoim psem, nawet za granicą. Warto też dodać, że na takie wakacje może polecieć praktycznie każdy pies niezależnie od rasy i wielkości.