Skip to content Skip to footer

Tworzenie strony internetowej

Zakładanie strony internetowej to obecnie konieczność praktycznie dla każdego przedsiębiorcy. Etapami, koniecznymi do stworzenia sklepu internetowego jest zakup domeny, a następnie wykreowanie na niej strony i pozycjonowanie takiej domeny. Jak to wszystko zrobić?

Proces zakładania strony internetowej

Na początek warto zrozumieć, o co w tym wszystkim w ogóle chodzi. Otóż cały proces tworzenia strony internetowej można niejako przyrównać do budowania domu.

Krok pierwszy – zakup domeny

Na początek kupujemy domenę – czyli adres strony internetowej. Można to przyrównać do działki pod nasz dom. I tu mamy wiele możliwości Przede wszystkim można kupić działkę w nieco lepszym i w nieco gorszym miejscu. Odpowiednikiem tego w świecie wirtualnym, będzie końcówka naszej domeny – takie zakończenie jak .org jest lepsze niż przykładowo .biz. Dalej – można kupić nową działkę oraz taką, na której stał kiedyś albo i nawet obecnie stoi jakiś dom. Tak samo jest z domenami – można kupić całkowicie nowy adres albo taki, który już istnieje i nawet ma stronę. Jakie domeny kupować? Otóż tutaj wiele zależy od tego, jaką historię ma dana domena i co chcemy uzyskać.

Krok drugi – stworzenie strony internetowej

Kiedy już zakupiliśmy naszą działkę czyli domenę, trzeba wybudować na niej dom – czyli stronę internetową. Tu warto jeszcze raz wspomnieć pytanie o to, jakie domeny kupować. Bowiem nie wszystkie firmy sprzedające niestety posiadają usługę hosting oraz nie wszystkie umożliwiają wykreowanie samodzielnie strony internetowej .

Krok trzeci – pozycjonowanie domeny

Pozycjonowanie domeny można przyrównać do wszystkich czynników, dzięki którym inni będą wiedzieli, gdzie jest nasz dom i trafiali tam. Pozycjonowanie domeny jest niezmiernie istotne z uwagi na fakt, że jeśli nie jest prowadzone właściwie, to niestety może się okazać, że nasza strona internetowa nie będzie widziana przez nikogo.

Krok czwarty – wartość domeny google

Na koniec warto jeszcze rozważyć dość nowy pomył, jakim jest zakup domeny google. Jaka jest wartość domeny google? Czy taki zakup się opłaca? Cóż przede wszystkim warto podkreślić, że domeny Google niestety mają nieco wyższe ceny niż inne firmy oferujące domeny. Z drugiej jednak strony w zamian otrzymujemy całkiem sporo, ponieważ możemy stworzyć aż 100 aliasów pocztowych e-mail, prawie 100 subdomen. Ponadto domeny Google zintegrowane są z wieloma programami oraz posiadają bardzo dobrej jakości, szybkie serwery.