Skip to content Skip to footer

Tereny inwestycyjne

W finansach korzyść z inwestycji nazywa się zyskiem. Inwestorom, zwłaszcza nowicjuszom, często zaleca się przyjęcie określonej strategii inwestycyjnej i dywersyfikację portfela. Dywersyfikacja powoduje zmniejszenie ogólnego ryzyka.

Tereny inwestycyjne

Inwestor może ponosić ryzyko utraty części lub całości zainwestowanego kapitału. Inwestycja różni się od arbitrażu, w którym zysk generowany jest bez inwestowania kapitału lub ponoszenia ryzyka. Tereny inwestycyjne mogą być skontrastowane z tradycyjnymi inwestycjami. Wiele miast w Polsce oferuje ciekawe tereny inwestycyjne w dogodnej lokalizacji – co z całą pewnością jest ogromną zaletą. Przedsiębiorcy w dzisiejszych czasach mogą liczyć na ulgi, na przykład w podatkach.

Większość inwestorów chce zainwestować w tereny, które będą się znajdować w centrum miasta lub w jego okolicach. Działki inwestycyjne są często oferowane przede wszystkim przedsiębiorcom, którzy chcą otworzyć swój własny biznes. Zaletą jest to, gdy dana firma chce działać w branżach inteligentnej specjalizacji. Takich jak na przykład: usługi IT, automatyka przemysłowa lub turystyka zdrowotna.

Inwestycja w przyszłość

Tereny inwestycyjne są to obiekty przeznaczone do zagospodarowania przestrzennego w celu rozwoju przemysłowego. W takim obszarze często powstaje zabudowa usługowa, która jest związana z jakąś działalnością. Takie tereny stanowią głównie przedmiot zainteresowania deweloperów, którzy realizują inwestycje przemysłowe oraz usługowe. Działki powinny być dla nich usytuowane w dobrych lokalizacjach.

Aczkolwiek warto zwrócić uwagę na to, że tereny w centrum miasta cechują się przede wszystkim wysoką ceną. Tereny pod inwestycje mogą być zarówno kupowane, jak i dzierżawione. W dzisiejszych czasach jest naprawdę ogromne zapotrzebowanie na takie tereny, więc deweloperzy decydują się na zakup nawet mniej atrakcyjnych działek. Takie działki dla deweloperów oznaczają głównie wyższe koszty inwestycji, aczkolwiek czasem nie ma innego wyjścia. Tereny inwestycyjne mogą znajdować się w wielu miastach w Polsce, takich jak na przykład: Warszawa, Kraków, Lublin lub Rzeszów. Tereny muszą być wycenione zgodnie z Międzynarodowymi Standardami Sprawozdawczości Finansowej. Jest to naprawdę bardzo ważne i trzeba się do tego stosować w stu procentach. Warto wspomnieć również o tym, że inwestycja w teren inwestycyjny w przyszłości może się zwrócić.

Chociaż tereny inwestycyjne są naprawdę bardzo drogie, to z pewnością warto w nie zainwestować. W ten sposób można wiele zyskać.