Skip to content Skip to footer

Nowa pościel satynowa – na co zwrócić uwagę przy jej zakupie?

Podczas zakupu nowej pościeli satynowej warto kierować się przede wszystkim swoimi indywidualnymi odczuciami i preferencjami. Mowa tutaj nie tylko o właściwościach fizycznych poszczególnych tkanin, ale przede wszystkim o wyglądzie pościeli. Poszczególne komplety mogą różnić się między sobą nie tylko stylistyką, ale również rozmiarem i różnorodnymi wykończeniami, które wbrew pozorom odgrywają bardzo ważną rolę.

Jakie wykończenia wybrać?

Oryginalna pościel satynowa 160×200 może być zasuwana na specjalny zamek, zamykana na zakładkę albo zapinana na zwykłe guziki. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety i wady, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dokonać udanego wyboru. W przypadku zapięć liczy się nie tylko ich funkcjonalność, ale również walory estetyczne.

Jaka wielkość?

Dla wielu osób najważniejszym parametrem pościeli satynowej bawełnianej będzie oczywiście jej wielkość. Najczęściej spotykanym rozmiarem jest pościel z satyny bawełnianej 160x200cm, którą można znaleźć praktycznie w każdym porządnym sklepie. Jak łatwo się domyśleć rozmiar pościeli należy dopasować umiejętnie do wielkości kołdry i poduszek. Większość kompletów pościeli składa się z poszewki na kołdrę i dwóch poszewek na poduszki. Niestety nie zawsze jest to normą, dlatego też należy zwrócić na to uwagę. Pościel satynowa 160×200 w komplecie bardzo rzadko kiedy zawiera również prześcieradło, dlatego też należy ją dokupić oddzielnie. Najlepszym wyborem jest prześcieradło, które wyposażone jest w dodatkową gumę, dzięki której idealnie przylegać będzie do materaca.

Jaka cena?

Oryginalna pościel satyna bawełniana 160×200 należy do najbardziej luksusowych, dlatego też jej cena może być dość wysoka. Pamiętać należy o tym, że tylko markowa pościel z satyny bawełnianej 160x200cm od renomowanego producenta wyróżnia się niespotykanym designem i najwyższej jakości wykonaniem. Poszewki nawet po wielu praniach w dalszym ciągu prezentować będą się jak nowe. Dobra pościel satyna bawełniana 160×200 to wydatek od 150 do nawet 300zł. Biorąc pod uwagę wszystkie zalety pościeli satynowej bawełnianej jest to jednak godna polecenia inwestycja. Żadna inna pościel nie zapewnia takiego komfortu podczas snu. Nie można zapominać również o właściwościach antyalergicznych i doskonałej przewiewności.