Skip to content Skip to footer

Świat implantów w Szczecinie

Szczecin to miasto, które obecnie zdecydowanie bardzo prężnie się rozwija. Z tego też powodu jego mieszkańcy coraz bardziej o siebie dbają – w szczególności zaś o zdrowy i piękny uśmiech.

Ubytki w uzębieniu

Niestety jednak czasem zdarzy się, że dojdzie do braków w uzębieniu. Powodów może być naprawdę wiele. Przede wszystkim będą to różne urazy, obumarcie zęba… Generalnie jednak trzeba wówczas zdecydować, co zrobić. Oczywiście można skorzystać z różnej oferty mostów czy koron jednak takie rozwiązanie ma wiele swoich wad… Ciekawiej zatem prezentują się implanty zębowe Szczecin.

Zalety implantów zębów Szczecin

Czemu lepiej jest postawić na implanty zębów Szczecin? Przede wszystkim w pełni imitują one naturalny i prawdziwy ząb. Dzięki temu znacznie lepiej spełniają swoje funkcje. Otóż bowiem implanty zębowe Szczecin umożliwiają nam w pełni gryzienie i inne czynności. Ponadto prezentują się bardzo ładnie. Warto jeszcze dodać, że implanty zębowe Szczecin są wytrzymałe i stabilne.

Trzeba jeszcze podkreślić kwestię szeroko pojętej estetyki. Chodzi bowiem o to, że normalnie ubytki w uzębieniu bardzo zmieniają układ twarzy. Niestety sztuczne mosty i korony też wywołują taki efekt. Z kolei zaś implanty zębowe Szczecin wręcz przeciwnie – pięknie modelują rysy twarzy. Warto jeszcze dodać, że takie implanty Szczecin nie wymagają spiłowania sąsiednich zębów.

Implanty zębów Szczecin – jak znaleźć?

Pytanie jednak w tym momencie pojawia się, gdzie i jak znaleźć dobre miejsce, w którym wykonane będą zabiegi wyłożenia implantów. Otóż w każdym większym mieście znajduje się klinika implantologii. Niemniej jednak stanowczo trzeba zaznaczyć, że nie każda z nich ma taką samą jakość. Należy pamiętać o tym, żeby sprawdzić, kto będzie wykonywał u nas implanty – jakiej specjalności jest to lekarz stomatolog, czy posiada odpowiednie doświadczenie, jakie kursy zrobił.

Implanty Szczecin – najważniejsze informacje

Na koniec trzeba jeszcze powiedzieć kilka słów o implantach Szczecin. Przede wszystkim niestety jest to sprawa dość kosztowna, opiewająca zazwyczaj w koszty rzędu kilku tysięcy. Ponadto warto podkreślić, że wymaga to trochę czasu. Swego rodzaju fundament implantu odpowiadający funkcją korzeniom jest zakładany na początek a dalsza część korony dopiero 2 – 6 miesięcy. Warto jeszcze zaznaczyć, że niestety nie zawsze istnieją możliwości założenia implantów – czasem u niektórych pacjentów nie pozwalają na to chociażby warunki anatomiczne.

Podsumowując implanty zębów Szczecin wymagają trochę trudu, ale są tego warte.