Skip to content Skip to footer

Suknie ślubne w stylu boho – jak wybrać tę najpiękniejszą?

Ślub w stylu boho to coraz gorętszy trend. Ta estetyka przyciąga przede wszystkim artystycznym charakterem – kojarzy się z nieskrępowaną wolnością, swobodą, romantycznością. Łączy prostotę i elegancję. Pozwala wyczarować niezwykły klimat przyjęcia. Jak zaplanować ślub w estetyce orientalnej? Jaką suknię ślubną boho wybrać?

Jak wyczarować klimat boho na ślubie?

Styl boho to przede wszystkim eklektyzm. Chętnie nawiązuje do rodzimej sztuki różnych kultur: od Indii, przez rdzennych Amerykanów, po Amerykę Południową. Ta niezwykła mieszanka nadaje mu niezwykłego, artystycznego klimatu. Nie bez powodu ten styl upodobali sobie artyści, zwłaszcza amerykańscy. Planując ślub w stylu boho, warto zadbać o kilka elementów. Pierwszy to dekoracje: powinny być naturalne i nieprzesadzone. Idealnie sprawdzą się świeże kwiaty, ozdoby z drewna, motywy roślinne. Druga bardzo ważna kwestia to stroje – zwłaszcza suknia panny młodej, która powinna być utrzymana w estetyce boho.

Suknia śluba boho – cechy charakterystyczne

Co charakteryzuje suknie ślubne w stylu boho? Przede wszystkim ich wyjątkowy charakter: sprawiają wrażenie nieco orientalnych, a jednocześnie są bardzo naturalne, bezpretensjonalne, zwykle zwiewne i romantyczne. Stylu boho kładzie duży nacisk na swobodę. Suknia ślubna boho powinna więc być raczej prosta, nienachalna. Jej delikatność świetnie podkreślą koronki, ażurowe tekstylia, roślinne wzory np. wyszywane. Oryginalności dodadzą np. rozkloszowane rękawy czy lekkie falbanki. Jeśli chodzi o suknie ślubne w stylu boho, wybór w sklepach jest coraz większy, dzięki czemu każda panna młoda znajdzie coś dla siebie – zarówno wielbicielka prostoty, chcąca jedynie delikatnie nawiązać do estetyki boho, jak i kobieta, której marzy się typowo boho suknia z falbanami, frędzlami, roślinnymi printami.

Gdzie szukać sukni ślubnej boho?

Suknie ślubne w stylu boho proponue coraz więcej salonów ślubnych. Przed wybraniem się do jednego z nich, można podpytać o ofertę telefonicznie lub sprawdzić ofertę sklepu w internecie. Na rynku działają już nawet firmy, które specjalizują się w szyciu sukien boho. Bardzo ważne też, aby suknia ślubna boho była dopasowana do typu sylwetki. Jedne panie doskonale będą prezentowały się w wersji rozkloszowanej, inne postawią na prostą, zwiewną sukienkę. Jedne będą chciały odsłonić ramiona, innym marzy się suknia z rozkloszowanymi rękawami – wszystko zależy od osobistych preferencji i typu figury.