Skip to content Skip to footer

Sukienki na ślub cywilny – kiedyś i dziś

Sukienki na ślub cywilny to obecnie kreacje, które niczym nie ustępują tym, jakie panie zakładają na ślub w kościele. Wiąże się to z faktem, że coraz więcej par decyduje się tylko na ślub cywilny, a ponadto traktują go z nie mniejszą powagą niż uroczystość przed ołtarzem.

Sukienki ślub cywilny – co je wyróżnia?

Projektanci ubrań wskazują, że obserwuje się obecnie trend związany z zacieraniem się granic między stylizacją do Kościoła a tą na ślub w urzędzie. Oczywiście wszystko zależy od koncepcji i oczekiwań Pary Młodej, ale faktem jest, że klasyczna suknia ślubna na ślub w kościele, jak i w urzędzie, niewiele się różni.

Klasyczna suknia ślubna na uroczystość w Urzędzie stanu Cywilnego nie powinna epatować nagością. To ciągle aktualna zasada, bo w tak ważnym dniu paniom zależy na byciu piękną, ale nie wyzywającą.

Sukienki ślub cywilny – skromne, ale piękne…

Obecnie obserwuje się trend na proste w formie i kroju sukienki, które czasami aż zadziwiają swoją prostotą. Nawet wówczas, kiedy posiadają odważne wycięcia i pokazują ciało – posiadają piękną narzutkę, która zapewnia dyskretne zakrycie go na czas pobytu w urzędzie.

Nie oznacza to, że na ślub w urzędzie nie można założyć sukni minimalistycznej. Jest ona jak najbardziej na miejscu i takie fasony znajdziemy w salonach sukni ślubnych. Tak naprawdę wiele zależy tu od gustu Pani Młodej, która sama wie w czym czuje się najlepiej i jaki fason oraz długość sukni jej odpowiadają.

Ponadczasowa biel i nowoczesne kolory

Przyjęło się, że suknie ślubne skromne w formie i oczywiście białe to standard w kościołach i urzędach. Obecnie jednak nie ma normy, że suknia musi być śnieżnobiała. Coraz częściej kobiety wybierają beżowe suknie lub te w kolorze ecru. Modne są też suknie w niestandardowych kolorach, np. błękitnym i odcieniach różu.

Nowoczesne trendy w modzie ślubnej powodują, że bardziej odważne kobiety sięgają nie tylko po nietuzinkowe kroje sukien, ale i kolory. W urzędach można spotkać Panny Młode nawet w…. czarnych sukniach. To obala mit, że suknie ślubne skromne w formie, nie mogą jednak zadziwiać odważnymi kolorami. To jednak zdecydowanie propozycja dla zdecydowanych i odważnych pań, które nie boją się wychodzenia poza schematy i szukania nowych wrażeń w zakresie wyboru idealnej kreacji na najważniejszy dzień w swoim życiu.