Skip to content Skip to footer

Sposób na pełne uzębienie czyli implanty

Nie od dzisiaj piękne i zadbane zęby są nie tylko oznaką zdrowia – atrakcyjny uśmiech to niejako nasza wizytówka, o którą zdecydowanie warto dbać, dosłownie za wszelką cenę. Braki w uzębieniu potrafią być naprawdę krępujące, oraz niestety przywodzą na myśl skojarzenia o zaniedbaniu. Luki w uzębieniu to również czynnik bardzo dodający lat. Warto zatem dołożyć wszelkich starań, by doprowadzić swoje zęby do jak najlepszego stanu.

Implanty zębów Szczecin


Kiedy w łuku zębowym brakuje pojedynczych zębów, można zdecydować się na wszczepienie implantów. Implanty Szczecin to często poszukiwana usługa stomatologiczna – coraz więcej pacjentów Clinique dentystycznych decyduje się na to rozwiązanie. Nie da się bowiem ukryć, że to właśnie implanty zębów Szczecin zapewniają najlepszy efekt wizualny, a wstawiony ząb dosłownie w żaden sposób nie odróżnia się od zębów naturalnych. Jeżeli zatem braki w uzębieniu mają być naprawione tak, by nie dało się odróżnić, który ząb jest robiony u protetyka, najlepiej mocować bo właśnie na implancie.

Implanty Szczecin cennik


Implanty Szczecin cennik – tych informacji szukają zdeterminowani pacjenci, którzy tuż po usunięciu zęba pragną zająć się jego odbudowę. Warto wiedzieć jednak o tym, że na wszczepienie implantu trzeba odrobinę poczekać. Po usunięciu zęba wszystkie tkanki muszą się po prostu zagoić. Dlatego też dopiero po upływie kilku tygodni można zgłosić się do lekarza, który obejrzy miejsce po usuniętym zębie i stwierdzi, czy można już wszczepić implant w kość. Implanty wykonuje się z metalu jakim jest tytan. Tytan ma unikalne właściwości – po pierwsze jest niezwykle wytrzymały, praktycznie niezniszczalny. Po drugie – jest bardzo dobrze tolerowany przez ludzki organizm i nie jest traktowany jak ciało obce. Ta cecha jest niezwykle ważna – implanty wszczepia się przecież w kość. Dzięki temu, że implanty z tytanu są tak dobrze tolerowane, rana szybko się goi, implant odpowiednio zrasta się z tkankami, a po odpowiednim czasie można dokonać uzupełnienia zęba. Jaka jest cena implantu? W zależności od kliniki i od miasta może się różnić, jednak najczęściej należy liczyć się z kosztem 2 – 3 tys. złotych.

Co dalej po wszczepieniu implantu


Co dzieje się dalej po wszczepieniu implantu? Kiedy zostanie on odpowiednio zaakceptowany przez tkanki organizmu, wrośnie w nie, można przystąpić do odbudowy zęba. Tutaj najczęściej zakłada się po prostu porcelanową koronę, drugi często wybierane sposób to most. Implant spełnia zatem rolę korzeni zęba, natomiast kolejny ruch w uzupełnieniu braków w łuku należy już do protetyka. Samym wszczepianiem implantów zajmuje się natomiast chirurg stomatologiczny.