Skip to content Skip to footer

Spędzić niezapomniany czas w pięknej Wiśle

Polacy coraz chętniej wyjeżdżają na zagraniczne wakacje, jednak warto pamiętać o tym, że również w naszym kraju nie brakuje pięknych zakątków, do których można wybrać się z rodziną. Przykładowo mieszkańcy aglomeracji Śląskiej bardzo często odwiedzają Beskid Śląski, który ma do zaoferowania piękne widoki, łagodne trasy górskie, a także urokliwe małe miasteczka, takie jak Wisła lub Ustroń.

Nocowanie Wisła

Wisła to urokliwe miasteczko leżące w Beskidzie Śląskim. Lata temu zasłynęła tym, że pochodzi z niej jeden z najsłynniejszych sportowców w historii naszego kraju, czyli rzecz jasna Adam Małysz. Jednak Wisła ma do zaoferowania coś więcej niż flagowego mieszkańca. To miejsce godne odwiedzenia z dziećmi, dla których trudne górskie trasy są jeszcze zbyt dużym wyzwaniem. W Wiśle można spacerować po lasach, pozachwycać się bliskością natury, poczuć specyficzny górski klimat. Po te atrakcje sięga naprawdę wiele osób, warto zatem wcześniej zabrać się za szukanie noclegu, aby weekendowe plany wypadu nie legły w gruzach.

Wisła noclegi – baza noclegowa

Noclegi w Wiśle są zróżnicowane pod względem cenowym. Można znaleźć tu zatem ofertę bardzo eleganckich i drogich hoteli oraz hoteli Spa, ale też kameralnych domów gościnnych, w których wynajmowane są pojedyncze pokoje. Wszystko zależy zatem od możliwości finansowych konkretnych ludzi oraz tego, czego szukają w mieście. Pobyt w SPA w Wiśle to dobry pomysł na przykład na weekendowy wypad w babskim gronie, na przykład w ramach wieczoru panieńskiego. Agroturystyki oraz pokoje gościnne to zaś świetny nocleg dla rodzin z dziećmi. Noclegi w wiśle trzeba jednak bukować z wyprzedzeniem, o czym poniżej.

Wisła noclegi – kiedy zabukować swój nocleg

W pewnych okresach roku, Wisła staje się wyjątkowo popularną destynacją. Jest tak na przykład w okresach Świąt Bożego Narodzenia oraz Sylwestra, w długi weekend w maju, oraz w wakacje. To właśnie wtedy Wisła dosłownie pęka w szwach od turystów, a o nocleg niestety nie jest łatwo. Trzeba zatem rezerwować go z dużym wyprzedzeniem, albo ewentualnie liczyć na łut szczęścia, kiedy jedziecie w Beskid Śląski „w ciemno”.

Nocowanie Wisła – czy uda się tam znaleźć nocleg bez wcześniejszej rezerwacji

Nocleg bez wcześniejszej rezerwacji z pewnością uda znaleźć się w wielu okresach w roku, jednak trudno na to liczyć właśnie w tych szczytowych momentach, opisanych powyżej. Warto jednak pamiętać o tym, że w niedużej odległości od Wisły leży również Ustroń, Żywiec, Cieszyn 3 Bielsko-Biała. Noclegi tam to zatem również wyjście z sytuacji.