Skip to content Skip to footer

Kosmetyki do pielęgnacji cery, po jakie powinna sięgać każda kobieta

Każda cera, bez względu na rodzaj czy wiek, potrzebuje starannej pielęgnacji, opierającej się na oczyszczaniu, złuszczaniu oraz nawilżaniu. Zwłaszcza ten ostatni zabieg jest istotny, gdyż skóra, której brakuje nawilżenia, zagrożona jest wieloma niebezpieczeństwami.

Dlaczego trzeba używać kremów?

Skóra posiada naturalne nawilżenie w postaci warstwy hydrolipidowej, jednak każdego dnia ma styczność z czynnikami, które ją osłabiają. Krem pozwala odbudować tę warstwę, a jest to potrzebne każdej skórze, nawet bardzo tłustej, nigdy więc nie można rezygnować z nawilżania. Trzeba jednak bardzo uważnie wybierać kremy, sięgając nie tylko po preparaty dopasowane do potrzeb skóry i jej wieku, ale też wybierać wszystkie, jakie są potrzebne. Jakie są to kosmetyki?

Trzeba wiedzieć, że potrzeby skóry różnią się w zależności od pory doby, a także od jej partii. Koniecznie więc trzeba używać nie tylko kremów co całej twarzy, ale również osobnych kremów pod oczy. Bardzo istotne jest też, by stosować specjalny krem na dzień i osobny na noc, gdyż w porach tych skóra ma zupełnie inne potrzeby.

Jakie kremy wybierać?

Niestety nie wszystkie kremy nawilżające dobrze radzą sobie z tym zadaniem, choć obiecują to wszyscy producenci. Kiedy więc do tej pory nie udało się znaleźć produktu idealnego, nie można ustawać w poszukiwaniach. Krem na dzień ma za zadanie nawilżać cerę, a jeśli jest ona mieszana lub tłusta, to także ją jednocześnie matowić. Niezbędne są też jego właściwości ochronne, między innymi jeśli chodzi o obecność filtra UV. Krem na noc musi zaś mieć bogatszy skład, gdyż w nocy zachodzi większość procesów regeneracyjnych w skórze. Musi być więc silnie odżywczy i bogaty w ważne składniki, jak witaminy A i E, mocznik czy kwasy. To samo dotyczy kremów pod oczy.

Skóra pod oczami jest bardzo cienka i wrażliwa, niezależnie od tego, jaki typ cery występuje na reszcie twarzy. Jest też podatna na wysuszanie, wobec czego szybko robią się w tych miejscach zmarszczki. Dobre, systematycznie stosowane kremy pod oczy skutecznie temu zapobiegają, dlatego warto zacząć używać ich jak najczęściej. Dobrze będzie wybierać takie kremy pod oczy, które gwarantują bardzo mocne nawilżenie. Preparaty takie dodatkowo mogą tez redukować cienie i opuchnięcia pod oczami.

Kremy pod oczy kupisz na kosmetykizameryki.pl