Skip to content Skip to footer

Solidworks – program konieczny w wielu firmach

Solidworks to program do projektowania typu CAD 3D. To jeden z najpopularniejszych oprogramowań tego rodzaju na świecie. Korzystają z niego zarówno studenci, niezależni projektanci, jak i duże firmy. Dowiedz się, dlaczego ten program sprawdza się lepiej niż inne.

Oprogramowanie Solidworks – zalety

Najważniejszą zaletą programu Solidworks jest to, że jest naprawdę łatwy w obsłudze i szybko można się go nauczyć. To oczywiście jeden z tych programów, które mają ogromne możliwości, ale jednocześnie jest naprawdę prosty w obsłudze. To sprawia, że można bez problemu wdrożyć go w firmie do codziennego stosowania.

Program przekonuje do siebie inżynierów zakresem działania. Już wersja podstawowa jest bardzo bogata. Posiada narzędzia do modelowania 3D, a także do tworzenia złożeń, konstrukcji spawanych, blachowych, form wtryskowych czy modelowania powierzchniowego. Jeden program służy do stworzenia pełnej dokumentacji rysunkowej.

Solidworks – cena i pobieranie

W przypadku Solidworks cena jest naprawdę bardzo zmienna. Zależy to od wersji i możliwości pakietu, a także od wielu innych czynników. Oprogramowanie jest w wersjach dla studentów, pracowników, dużych firm. Jeśli chodzi o oprogramowanie solidworks cena dotyczy rocznej licencji. W przypadku większych przedsiębiorców i dużych firm nie jest to już tak proste. Firmy kupują program z licencją na określoną liczbę komputerów, a cena jest wyliczana specjalnie dla tej konkretnej transakcji.

Wiele osób, które zaczynają swoją przygodę z projektowaniem liczy na to, że znajdzie w internecie Solidworks download za darmo. Nie jest to jednak możliwe. Jeśli chodzi o program Solidworks download darmowy jest dostępny wyłącznie dla studentów niektórych politechnik i uczelni wyższych, pod warunkiem jednakże że te instytucje współpracują z firmą.

Dlaczego wybrać Solidworks?

Solidworks to oprogramowanie, któremu zaufało wiele czołowych firm projektowych. Na dodatek program obsługuje wiele rozszerzeń, dzięki czemu z pewnością będzie kompatybilny z różnymi projektami i dokumentami technicznymi wysyłanymi przez podwykonawców i branżystów.

Jest to jedno z najbardziej uniwersalnych oprogramowań tego rodzaju na świecie, co znacznie ułatwi pracę całemu zespołowi.