Skip to content Skip to footer

Skrzynki na jabłka

Sadownicy pragnąc zapewnić swoim klientom najwyższą jakość oferowanych produktów latami dbają o drzewka i nierzadko wkładają w to całe swoje serce. Nie każdy jednak ma świadomość, że równie ważny bywa właściwy sposób transportowania owoców. Z tego powodu warto wyposażyć się w wysokiej jakości skrzynki na jabłka.

Skrzyniopalety na jabłka – wygodny sposób na transport jabłek

Podczas gdy duże gospodarstwa i sady najczęściej posiadają już wypracowane wygodne sposoby na transport owoców, właściciele małych sadów często cały czas poszukują najlepszych rozwiązań. Dzięki temu praca w sadzie będzie lżejsza. Skrzynki służące do przenoszenia owoców muszą być przede wszystkim bardzo poręczne, a także wytrzymałe. Z tego powodu idealnym rozwiązaniem mogą być wysokiej jakości skrzyniopalety na jabłka. Warto wykorzystywać je zarówno podczas zbiorów, jak i późniejszego transportu czy sprzedaży owoców.

Jakie powinny być idealne skrzynki na owoce?

Nie warto lekceważyć kwestii wyboru odpowiedniej skrzynki na owoce. Ona także ma duży wpływ na to, jaka będzie jakość produktów dostarczonych do klienta. Warto wybierać drewniane skrzynki i skrzyniopalety wykonane z drewna. Skrzynie i palety na owoce wykonane z tworzyw sztucznych takich jak plastik mogą budzić obawy, że chemiczne substancje przenikną do pożywienia. Jeżeli skrzynki wykorzystywane są również do sprzedaży i prezentacji owoców klientom, wybór skrzynek drewnianych może mieć bardzo korzystny wpływ na decyzje zakupowe. Drewno kojarzy się z naturalnym, zdrowym stylem życia i pięknie prezentuje.

Możemy zdecydować się na zamówienie gotowych, specjalnych skrzynek na owoce lub wykonanie ich samemu – z desek lub palet. W każdym przypadku kluczowe znaczenie będzie miała wytrzymałość. Nie możemy ryzykować, że przy przenoszeniu skrzynek one rozwalą się i cała ich zawartość zostanie rozsypana. Porządne skrzynie na owoce będziemy wykorzystywać przez wiele lat. Oczywiście, bardzo dużą rolę odgrywa ich poręczność. Niezwykle istotne jest, abyśmy mogli łatwo złapać i przenieść skrzynkę. Z tego powodu powinna mieć ona przerwy między deskami lub wygodne uchwyty. Jeśli sami wykonujemy skrzynkę z desek, uważajmy na to, by dokładnie ją wyheblować – wszelkiego rodzaju drzazgi mogą powodować zranienia.