Skip to content Skip to footer

Firma Ernie Ball Company

Firma Ernie Ball Company to znane na całym świecie przedsiębiorstwo, które wytwarza akcesoria gitarowe, takie jak struny akustyczne, paski do gitary, kostki do gry, pedały i wiele innych. Jej założycielem był Ernie Ball, a właściwie Sherwood Roland Ball – amerykański muzyk, wynalazca, a także lutnik.

Firma Ernie Ball Company – wszystko, co powinieneś wiedzieć

Producent rozpoczął swoją działalność od wytwarzania wysokiej jakości strun do gitary elektrycznej i basowej. Działalność firmy Ernie Ball Company rozpoczęła się w roku 1962. Przedsiębiorstwo zostało pionierem niestandardowych mierników strun dla muzyków z całego świata, a jej kultowym modelem jest linia Slinky. W latach 80 firma połączyła się wraz z Music Man i rozpoczęła także produkcję bardzo wysokiej jakości instrumentów. Fabryka nieprzerwanie od roku 1984 wytwarza gitary w San Luis Obispo w Kalifornii.

Produkty Ernie Ball Company

Firma wyróżnia się korzystaniem z najnowszych dostępnych technologii oraz wykorzystywaniem w procesie produkcji najlepszych materiałów. Produkty marki cieszą się niezwykłą popularnością na całym świecie, a korzystają z nich takie gwiazdy, jak : Paul McCartney, Slash, Keith Richards, Jimmy Page, Eric Clapton oraz Buddy Guy. Przedsiębiorstwo do swojej produkcji ciągle wprowadza ulepszenia, jednym z nich było rozpoczęcie produkcji strun akustycznych z brązu aluminiowego. Zapewnia to lepszą projekcję oraz większą odporność na korozje. Kolejnym innowacyjnym posunięciem było stworzenie linii Slinky Flatwound Bass, te struny basowe zaczęto produkować z kobaltu. Doświadczenie założyciela firmy i znajomość potrzeb i wymagań docelowych klientów, sprawiły, że akcesoria gitarowe firmy ernie Ball Company to synonim najwyższej klasy w branży. Marka jest rozpoznawalna na całym świecie. Jedną z wprowadzonym innowacji marketingowych było wprowadzenie corocznej bitwy zespołów.

Każdy muzyk doceni kunszt oraz wysoką jakość akcesoriów gitarowych marki Ernie Ball. Są to produkty powstałe z najlepszych materiałów, a co więcej dopasowane do użytkowników, mające zapewnić wyjątkowe efekty akustyczne. Nic dziwnego, że produkty marki cieszą się niesłabnącą sławą na całym świecie : Europie, Azji i Stanach Zjednoczonych.