Skip to content Skip to footer

Skoki tandemowe – adrenalina na najwyższym poziomie

Sezon letni rozpoczął się na dobre, a co za tym idzie – rośnie liczba osób chcących spróbować sportów ekstremalnych. Skoki tandemowe, które do takich należą to gwarancja wyjątkowych emocji, doskonałej zabawy i fenomenalnych wrażeń. Brzmi nieźle? Warto więc zapoznać się z poniższym artykułem.

Po pierwsze – czym są skoki tandemowe?

Skoki tandemowe polegają na skoku ze spadochronem wraz z wykwalifikowanym i doświadczonym instruktorem. Uczestnik jest przymocowany do niego bezpośrednio odpowiednim sprzętem, i od momentu wyskoku z samolotu do lądowania – wszystko trwa w duecie. Dlatego jest to świetne rozwiązanie dla początkujących. Nie musimy obawiać się, że coś pójdzie nie tak. Instruktor nad wszystkim czuwa i koordynuje nasz lot.

Po drugie – skok krok po kroku

Gdy wykupisz już skok spadochronowy i umówisz się na konkretny dzień i godzinę – wszystko będzie gotowe. Swoją przygodę rozpoczynasz od krótkiej teoretycznej instrukcji. Pilot opowie, jak będzie wyglądał skok, poinformuje jak należy się zachowywać na każdym jego etapie oraz otrzymasz cenne wskazówki. Następny krok to ubranie specjalnego kombinezonu i sprzętu, którym połączony jest uczestnik do pilota i kolejno do spadochronu. Teraz należy się udać do samolotu, który może się wznieść nawet na wysokość 4000 metrów. Taki lot trwa około 15 – 20 minut, więc jest to dobry czas, by się zrelaksować, złapać oddech i podziwiać krajobraz z góry. W momencie, gdy pilot przymocuje nas do siebie i otrzymamy hasło, iż wszystko jest gotowe – mamy zielone światło, by wyskoczyć z samolotu. Gdy już będziesz gotowy… po prostu płyń. Po opuszczeniu samolotu przez minutę lecimy z zamkniętym spadochronem z olbrzymią prędkością. Po chwili instruktor rozłoży spadochron i możemy delektować się widokami i poczuć nieograniczoną wolność.

Po trzecie – miękko na ziemi

Gdy wylądujesz bezpiecznie na ziemi – na pewno długo nie będziesz mógł dojść do siebie po adrenalinie i wrażeniach, które otrzymasz na górze. Przed skokiem możesz wykupić filmowanie lub fotografowanie skoku. To doskonała pamiątka na całe życie.

Po czwarte – uwaga uzależnia!

Skoki spadochronowe to sport, który bardzo uzależnia. Kto raz skoczy i doświadczy tych emocji, często wracaj po więcej. Skoczkowie często również doszkalają się, czego następstwem jest, iż sami zostają instruktorami.

Może warto spróbować? Nie czekaj i chwytaj chwile!

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy