Skip to content Skip to footer

Sauna na podczerwień – kwestie zdrowotne

Nawet wśród zabiegów związanych odnową biologiczną co kilka miesięcy pojawiają się nowe trendy, zastępując te, które już się ludziom znudziły. Teraz nadeszły czasy saun ir. To sauny na podczerwień, które według pierwotnych założeń mają gwarantować ludziom szereg prozdrowotnych korzyści. A czy tak jest naprawdę?

Jak sauna ir oddziałuje na ciało?

Większość ludzi podczas korzystania z saun na podczerwień odczuwa dokładnie takie same reakcje organizmu. Ciało poddawane jest działaniu wyższych temperatur, co doprowadza do wzmożonej i szybszej pracy serca, lepszego przepływu krwi i idącym za tym wzrostem tętna oraz wydzielania zwiększonej ilości potu przez skórę.

Odczucia są więc podobne do tych towarzyszących intensywnemu wysiłkowi fizycznemu. Można powiedzieć, że człowiek w saunie ir czuje się dokładnie tak, jak gdyby właśnie zakończył godzinny trening lub ukończył kilkukilometrowy bieg.

Kto powinien korzystać z tego rodzaju sauny?

Według przeprowadzonych już badań ten typ sauny może poradzić sobie ze zwalczeniem bądź przynajmniej zminimalizowaniem różnych stanów chorobowych. Szczególnie dobrze sprawdzi się u osób mających problemy z wysokim ciśnieniem, chorych na niewydolność serca oraz ludzi cierpiących na reumatoidalne zapalenie stawów.

Sauna na podczerwień dba jednak o ludzki organizm nie tylko od wewnątrz, ale też od zewnątrz. Jedno z badań wykazało bowiem, że wykorzystywane w niej czerwone promieniowanie jest w stanie zahamować bądź spowolnić procesy starzenia się skóry. To ważna informacja dla wszystkich kobiet. Zamiast wydawać pieniądze na drogie kremy, czasami lepiej wybrać się do sauny.

Czy każdy może bezpiecznie wejść do sauny ir?

Ogólnie rzecz biorąc sauna ir jest najbezpieczniejszym wyborem spośród wszystkich dostępnych saun, ale i tak niektórym osobom nie wolno z niej korzystać. Nie powinny robić tego osoby, które mają na co dzień bardzo niskie ciśnienie krwi bądź przebyły już zawał serca.

Z uwagi na intensywne oddziaływanie na skórę sauna na podczerwień może też zaszkodzić osobom z zapaleniem skóry. W przypadku takich zmian lepiej całkowicie unikać suchych i gorących pomieszczeń. Stany zapalne mogą się w nich pogłębić, przez co leczenie stanie się trudniejsze.

Saunę IR znajdziesz w ofercie Megiw.