Skip to content Skip to footer

Palarnie zewnętrzne

W dzisiejszych czasach nadal jest wiele osób, które lubią palić papierosy. Ta niemała grupa osób może teraz mieć swoje miejsce, w którym w spokoju będą oddawać się swojej upragnionej przerwie „na dymka” i nikomu nie będą wadzić. Jest to dość częsta przyczyna, która różni palaczy i osoby, którym bardzo przeszkadza dym z papierosa. Palarnie zewnętrzne są coraz częstszym widokiem przy nowoczesnych biurowcach, instytucjach publicznych czy przy budynkach prywatnych firm. Charakteryzuje je ciekawy design i wspomagają zachowanie wysokiej estetyki miejsca, w którym się znajdują.

Palarnia zewnętrzna – wygoda dla pracowników

Stworzenie dogodnego miejsca dla palących pracowników to krok w dobrą stronę. Tego typu konstrukcje chronią przed warunkami atmosferycznymi takimi jak deszcz, śnieg, wiatr czy zimno. Każdy, kto choć raz poczuł potrzebę wyjścia na papierosa w zimowy dzień czy podczas deszczu doskonale zna to nieprzyjemne uczucie.

Wygoda i porządek

Wiaty palarnie mogę pomóc zachować porządek wokół budynku. W miejscach, gdzie nie ma wiat zwykle walają się niedopałki, paczki papierosów oraz papierosowy pył. Palarnie zewnętrzne zwykle wyposażone są w popielnice, śmietniki i ławeczki, na których można sobie przysiąść. Dostępne na rynku konstrukcje wykonywane są w różnych rozmiarach i standardach. Konstrukcja może być stalowa lub aluminiowa. Miejsca między elementami konstrukcyjnymi wypełnia się szkłem hartowanym dla bezpieczeństwa znajdujących się w środku osób. Od góry wiaty dla palaczy pokryte są półokrągłym dachem z poliwęglanu bardzo odpornym na uderzenia. Kształt dachu dodatkowo zapobiega utrzymywaniu się na nim śniegu w zimie.

Wysokiej jakości konstrukcje

Stalowe lub aluminiowe konstrukcje wiat dla palaczy są bardzo wytrzymałe. Całość może być przykręcona do podłoża lub delikatnie wkopana. Nie ma więc ryzyka, że całość zostanie przewrócona w wyniku porywistego wiatru.

Wygoda dla wszystkich

Firmy i instytucje, które zdecydowały się na postawienie u siebie palarni zewnętrznych bardzo chwalą sobie takie rozwiązanie. Palarnia umożliwia odizolowanie osób palących od niepalących i obu stronom zapewnia komfort. Są to też instalacje, które wspomagają utrzymywanie porządku w okolicy. Przy palarni wyposażonej w kosz i popielniczkę żaden niedopałek nie powinien trafić na ziemię lub trawnik.