Skip to content Skip to footer

Rodzinne wakacje w Szczyrku

Planując rodzinny wyjazd z dziećmi na wakacje, należy skupić się głównie na tym, by to tym najmłodszym i najmniejszym turystom zapewnić szczególnie przyjemne spędzenie każdej chwili wolnego czasu. Pomogą w tym na pewno apartamenty Szczyrk, albowiem sam Szczyrk jest właśnie takim miejsce, które swoimi atrakcjami potrafi zaskoczyć pozytywnie i dorosłych, i dzieci. Oto krótka lista miejsc, które w tym mieście koniecznie trzeba odwiedzić. Dzięki nim wyjazd zawsze zaliczy się do udanych.

Kolej linowa na Skrzyczne

I to nie byle jaka kolej, bo kolej kanapowa, w której miejsca małych i dość niestabilnych krzesełek zajmują przestronne duże kanapy z czterema miejscami do siedzenia. Cała rodzina może więc wspólnie wjechać na szczyt, by w ten sposób odpocząć od ciągłych pieszych wędrówek i też dać sobie szansę na otoczenie się cudownymi widokami, które można będzie podziwiać z góry, z perspektywy lotu ptaka. Atrakcją samą w sobie będzie w tym przypadku forma dotarcia na Skrzyczne. Dzieci zazwyczaj uwielbiają takie kolejki. Zapewniają im one moc niezwykłych wrażeń, o których wprost nie da się potem zapomnieć.

Tydzień Kultury Beskidzkiej

Szczyrk noclegi warto też rezerwować w odpowiednim terminie. Najlepiej z myślą o spędzeniu wakacji na przełomie lipca i sierpnia, kiedy to co roku odbywa się fantastyczny festiwal folklorystyczny, skupiający występy licznych regionalnych zespołów muzycznych i tanecznych, przyjeżdżających w te strony z całego świata. Imprezy odbywają się w kilku beskidzkich miastach – Żywcu, Wiśle i właśnie Szczyrku.

Obiekty sportowe

Czasami jednak na wakacjach pogoda może za bardzo nie dopisywać. Dobrze, gdy wtedy ma się zarezerwowane noclegi Szczyrk, zapewniające dostęp do jakiejś wewnętrznej i osłoniętej sali zabaw albo rodzinnego basenu, ale gdy takich atrakcji nie ma się pod ręką, trzeba ich szukać na zewnątrz na własną rękę. Z pomocą przychodzą różne obiekty sportowe zlokalizowane bezpośrednio w samym Szczyrku. Warte uwagi będą w szczególności korty tenisowe oraz zakryta pływalnia. Oba miejsca są dostępne i dla dorosłych, i dla dzieci.

Podsumowanie

Błędem jest myślenie, że do miłego spędzenia wakacyjnego czasu w gronie rodzinnym potrzebne są jakieś dalekie zagraniczne wyjazdy. Śmiało można więc wynająć po prostu Szczyrk apartament, wyjechać z dziećmi w góry i pokazać im przepiękne zakątki Polski.