Skip to content Skip to footer

Poznaj zastosowanie pianki polietylenowej

Czym jest pianka polietylenowa? Ta nazwa nieodłącznie kojarzy się z lekcjami chemii. Pianka to materiał, który może być jednak bardzo przydatny w codziennym życiu. W tym artykule sprawdzamy, gdzie możemy wykorzystać piankę polietylenową. Zapraszamy do lektury poradnika.

Jak wygląda produkcja pianki polietylenowej?

Pianka polietylenowa to materiał, który powstaje na bazie polietylenu. Polietylen to tworzywo sztuczne, które wielu czytelników powinno kojarzyć z butelkami plastikowymi. Pianka na bazie polietylenu jest jednak znacznie bardziej elastyczna od materiału, z którego wytwarzane są plastikowe butelki. Do produkcji pianki polietylenowej wykorzystywany jest materiał o znacznie mniejszej gęstości oznaczony skrótem LDPE.

Jakie są właściwości pianki polietylenowej?

Podstawową właściwością pianki wytwarzanej z polietylenu jest elastyczność. Dzięki temu duże arkusze pianki można składać w rolkę. Pianka w rolce to nieodłączny element wykorzystywany podczas ocieplania budynku. Inne ważne zalety pianki polietylenowej to lekkość oraz odporność na wilgoć. Wszystko to sprawia, że materiał ten znajduje również szerokie zastosowanie poza budownictwem. Pianka znajduje również zastosowanie w transporcie. Wykorzystywana jest do zabezpieczana zawartości przesyłek przed uszkodzeniem w trakcie przewożenia. Dzięki elastyczności, jaką posiada pianka polietylenowa producent może dostarczyć arkusze dopasowane do oczekiwań większości odbiorców.

Gdzie można kupić piankę polietylenową?

Pianka na bazie polietylenu jest szeroko dostępna na rynku. Pianka w rolce przechowywana jest na półkach większości najważniejszych marketów budowlanych. Nabywca nie musi kupować od razu całej rolki. Może poprosić sprzedawcę o ucięcie potrzebnej pianki polietylenowej z rolki. Producent pianki polietylenowej może również prowadzić sprzedaż tego materiału za pośrednictwem Internetu. W takim przypadku można zamówić dowolną ilość pianki wraz z dostawą.

Podsumowanie

Z pianką polietylenową spotykamy się często w codziennym życiu. Niejednokrotnie bywa tak, że nie znamy nawet nazw materiałów, z którymi się spotykamy. Warto jednak wiedzieć więcej o materiałach, które mogą być wykorzystane podczas remontu naszego mieszkania.