Skip to content Skip to footer

Powierz swoją księgowość profesjonalistom

Twoim marzeniem było otwarcie własnej działalności gospodarczej i wkrótce to się spełni. Już teraz rozglądnij się za dobrym biurem rachunkowym. Możesz popytać swoich znajomych, którzy prowadzą już swój biznes od dłuższego czasu lub poszukać opinii w internecie. Biura rachunkowe Katowice nie tylko w sposób profesjonalny zajmą się Twoją księgowością, ale także będziesz mógł skorzystać z obsługi kadrowo-płacowej.

Księgowość dla firm

Biuro rachunkowe zatrudnia wykwalifikowanych pracowników, którzy w sposób profesjonalny zajmą się sprawami księgowymi. Księgowość Katowice to między innymi: sporządzanie sprawozdań rocznych, prowadzenie podatkowej księgi przychodów i rozchodów, prowadzenie rozliczeń VAT, prowadzenie ksiąg handlowych. Poza tym księgowe, które pracują w biurach rachunkowych posiadają certyfikaty, które świadczą o ich kwalifikacjach.

Kadry na wysokim poziomie

Prowadząc działalność przeważnie nie mamy czasu na zagłębianie się w przepisy, dlatego warto zdecydować się na obsługę kadrową. Pracownik, który je obsługuje przeważnie posiada duże doświadczenie oraz znajomość przepisów Prawa Pracy. Dlatego decydując się na taką opcję, będziesz mógł mieć pewność, że obsługa kadrowa będzie prowadzona na najwyższym poziomie. A co biuro rachunkowe Katowice może zaoferować w ramach obsługi kadrowej?

Do takich usług należy między innymi:

– sporządzanie dokumentów związanych z zatrudnianiem i zwalnianiem pracownika (umowa o pracę, umowy cywilnoprawne: umowa o dzieło, zlecenie, świadectwa pracy)
– prowadzenie akt osobowych
– zgłaszanie nowego pracownika do ZUS i wyrejestrowanie zwolnionych
– sporządzanie i uzupełnianie teczek osobowych
– archiwizowanie dokumentów

Profesjonalne naliczanie wynagrodzeń

Biura rachunkowe mają także w swojej ofercie obsługę pod kątem płacowym. Dzięki temu, że posiadają profesjonalne programy płacowe, unika się błędów w naliczaniu wynagrodzeń. Tym samym pod naszym biurem nie będzie ustawiać się kolejka pracowników z uwagami do wypłat.

Obsługa pod kątem płacowym obejmuje:

– profesjonalne naliczanie wynagrodzeń
– tworzenie deklaracji do GUS czy PFRON
– sporządzanie deklaracji rozliczeniowych do ZUS
– tworzenie korekt oraz pism korygujących
– pilnowanie prawidłowości naliczania zwolnień chorobowych (wieku, ilości dni wynagrodzenia i zasiłku)

Podsumowanie

Otwierając własną działalność gospodarczą, warto zdecydować się na usługi biura rachunkowego Katowice. Odciąży nas to z papierkowej roboty. Dzięki temu także zaoszczędzimy także czas.