Skip to content Skip to footer

Plastikowe skrzynie na owoce – co warto wiedzieć?

Przewóz i przechowywanie owoców bardzo często odbywa się w plastikowych skrzyniach i specjalnych skrzyniopaletach, dlatego też warto dowiedzieć się o nich nieco więcej. Dostępne na rynku skrzynki na owoce prezentują się praktycznie tak samo, ale jak łatwo się domyśleć różnica pomiędzy poszczególnymi produktami tkwi w szczegółach. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, czym charakteryzują się najlepsze jakościowo skrzynki na owoce.

Z czego produkowane są skrzynie na owoce?

Jeszcze kilka lat temu sadownicy i handlowcy mieli do dyspozycji jedynie skrzynie drewniane. W dzisiejszych czasach coraz większym zainteresowaniem cieszą się jednak skrzynie z tworzyw sztucznych, które mają wiele zalet. Skrzynki plastikowe do owoców są nietoksyczne, odporne na warunki naturalne i co najważniejsze dają możliwość wielokrotnego użytku. Plastikowe skrzynie charakteryzują się również niewielką masą, dzięki czemu znacząco ułatwiony jest transport. Gładkie krawędzie i idealne wykończenia ograniczają ryzyko uszkodzenia owoców i skaleczenia się.

Nie tylko zalety

Plastikowe skrzynki na owoce mają nie tylko same zalety, ale również kilka wad o których należy zawsze pamiętać. Największą wadą tanich skrzyń plastikowych jest przede wszystkim to, że mogą one odbarwiać i odkształcać się pod wpływem temperatury i opadu. Aby uniknąć tego problemu warto inwestować oczywiście w oryginalne skrzynki plastikowe do owoców od renomowanego producenta. Plastikowe skrzynie mają także niższą od drewna wytrzymałość nacisku oraz nieco niższy poziom obiegu powietrza. Ważne jest także to, aby inwestować jedynie w plastikowe skrzynie na owoce, które posiadają stosowne atesty umożliwiające kontakt z żywnością.

Gdzie można kupić plastikowe skrzynie?

Bardzo dużą zaletą plastikowych skrzyń jest także ich olbrzymia dostępność. W dzisiejszych czasach praktycznie każdy może zamówić dowolną ilość skrzyń plastikowych bez potrzeby wychodzenia z domu. W Internecie pełno jest porządnych sklepów internetowych, które oferują wysokiej jakości skrzynie w rozsądnej cenie. Warto rozglądać się również za aukcjami internetowymi, gdzie można kupić nie tylko nowe, ale również używane skrzynie na owoce. Na rynku jest także kilka firm, które produkują skrzynie na indywidualne zamówienie. Jest to idealny wybór dla tych firm, które potrzebują skrzyń na owoce o nietypowych rozmiarach. Pamiętać należy także i o tym, że na skrzynkach można pozostawić dodatkowo logo swojej firmy, dzięki czemu będą pełnią rolę nośnika reklamy.