Skip to content Skip to footer

Jak pielęgnować markowe buty?

Buty marki NoeVision to obuwie wykonane z naturalnej skóry najwyższej jakości. Tego rodzaju skóra charakteryzuje się doskonałą trwałością, ale aby uzyskać efekt długowieczności, należy ją odpowiednio pielęgnować. Jak to robić?

Dlaczego trzeba dbać o buty?

Gdy kupujemy buty za 50 zł z supermarketu, mamy świadomość tego, że wytrzymają one maksymalnie jeden sezon i po tym czasie zaczną przemakać, pękać, stracą swoją wierzchnią warstwę i będą wyglądały nieefektownie. Pielęgnacja takich tanich butów nie ma większego znaczenia.

Jednak gdy za buty zapłacimy 200-300 złotych i kupimy te od NoeVision, renomowanego producenta obuwia skórzanego, wówczas chcemy, aby posłużyły one dłużej niż jedną zimę. Rzeczywiście, takie buty są bardzo wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne. Nie rozklejają się nawet pod wpływem wilgoci, ale trzeba o nie dbać, by po sezonie wyglądały znów jakby były dopiero co kupione. Wtedy posłużą nam dłużej niż kilka miesięcy – wiele lat!

Codzienna pielęgnacja butów

Na stronie http://noevision.pl/ kupimy buty skórzane wysokiej jakości, ale również akcesoria do ich pielęgnacji. Są one dedykowane naturalnej skórze w różnych kolorach, dlatego kupując obuwie tej marki warto zakupić także odpowiednie akcesoria, by mieć pewność, że zostały one dobrane do naszego produktu.

Butów skórzanych nie myje się agresywnymi środkami czyszczącymi, a jedynie przeciera wilgotną ścierką. Suszyć je najlepiej w postaci wypchanej gazetami, w ciepłym pomieszczeniu, ale nie na grzejniku. Po delikatnym przetarciu obuwia, należy je potraktować pastą, która wydobędzie z nich kolor oraz natłuści je i zabezpieczy przed pękaniem.

Okresowa konserwacja i sposób noszenia

Buty skórzane powinny być dobrze dopasowane rozmiarem i kształtem stopy, a indywidualne parametry ustalą się same z czasem i skóra dostosuje się do stopy właściciela. Dobrze jest do butów zimowych używać specjalnych wkładek do kupienia na http://noevision.pl/, które zabezpieczą je przed działaniem potu, uniemożliwią przesuwanie się stopy i zadbają o jej maksymalny komfort podczas długotrwałego chodzenia.

Buty po sezonie warto oddać do szewca na zabieg impregnacji skóry. Dzięki temu kolor skóry zostanie zabezpieczony na trwale, jej mikrouszkodzenia zostaną naprawione, a skóra będzie bardziej miękka, błyszcząca i mniej podatna na długotrwałe przechowywanie i późniejsze ponowne noszenie. Stosując się do podstawowych zasad noszenia i konserwowania obuwia skórzanego, będziemy mogli użytkować takie buty przez kilka lat w stanie praktycznie nienaruszonym! Rekordziści noszą buty w dobrym stanie nawet kilkanaście lat!