Skip to content Skip to footer

Pianka polietylenowa – do czego służy i czy warto z niej korzystać?

Powszechnie spotykana pianka w rolce służąca do izolacji to pianka z polietylenu LDPE – jest lekka, o niewielkiej gęstości, a przez to łatwo poddająca się wszelkim odkształceniom. Korzysta się z niej zarówno w przemyśle, jak i w licznych branżach z sektora usługowego oraz oczywiście prywatnie.

Pianka polietylenowa na co dzień i do zadań specjalnych

Ochładzanie i ocieplanie pianki do pewnych wartości nie ma na nią niszczącego wpływu. Dość duży zakres temperatur, jaki wytrzymuje bez strat właściwości, czyni z niej doskonały materiał izolacyjny. Nowoczesna pianka polietylenowa producent której korzysta z wysokiej jakości polietylenu LDPE jest typowym materiałem do ochrony elektroniki i innego sprzętu w magazynowaniu lub w transporcie. Może być używana wielokrotnie, jeśli nie dojdzie do dużego nacisku miejscowego i przerwania lub spłaszczenia (nowa pianka cechuje się określoną grubością, która zapewnia właściwości izolacyjne).

Zastosowania dla pianki polietylenowej

Dość często w produkcji spotykana jest Pianka w rolce. To jednak nie ma dużego wpływu na funkcjonalność samej pianki – jest jedynie ułatwieniem dla użytkowników. Można też spotkać mniejsze lub większe arkusze z pianki przeznaczone do wykładania większych powierzchni wymagających izolacji. Opakowane w szczelną warstwę tego materiału produkty są doskonale chronione przed wieloma czynnikami zewnętrznymi, między innymi często występującą wilgocią lub dużymi wahaniami temperatury. Piankę stosuje się też, gdy istnieje ryzyko narażenia towaru na wyładowania elektryczne lub promieniowanie UV.

Pianka polietylenowa w wielu branżach

Z uwagi na dużą uniwersalność, jaką cechuje się pianka polietylenowa producent kieruje swoją ofertę do przedstawicieli różnych branż. Jedną z nich jest budownictwo. Nie każdy wie, że arkusze pianki o mniejszej lub większej grubości mogą być umieszczane w budynkach jako izolacja ścian, podłóg i stropów przed uderzeniami oraz przed hałasem. Pomieszczenia z tego typu izolacją są uważane za bardziej przytulne, lepiej wytłumione i mniej podatne na wilgoć nawet przy średnio działającym systemie wentylacyjnym. Pianka stosowana do tego celu jest grubsza niż ta, z której korzysta się do zabezpieczenia paczek do wysyłki i transportu.