Skip to content Skip to footer

Pandemia a rodzina za granicą -praktyczny poradnik

Epidemia koronawirusa, która zaczęła się w grudniu w chińskim mieście Wuhan, dziś opanowała i jednocześnie sparaliżowała praktycznie cały świat. Za granicami Polski przebywa wielu Polaków, którzy na stałe mieszkają za granicą, lub tych, którzy tam utknęli. Wszystko to sprawia, że pogłębia się przygnębienie i strach, związany z rozłąką, osamotnieniem i strachem przed chorobą.

Na szczęście dziś, pomimo iż z oddali możemy być ze sobą w stałym kontakcie. Umożliwiają to nowoczesne zdobycze technologiczne, które dają możliwość codziennej rozmowy i patrzenia na siebie. Możliwe jest również chociażby wysłanie do siebie nawzajem drobiazgów, ulubionych przedmiotów, które umilą czas na przymusowym odosobnieniu. Dziś wysłać można przesyłki nie tylko na terenie Polski, ale i paczki do Niemiec, czy kilku innych krajów w Europie i na świecie, co umożliwia między innymi Poczta Polska.

Pozostańmy w kontakcie

Być może kurier do Niemiec, czy innego europejskiego kraju to dla niektórych za mało. Bo poza możliwością przesłania bliskim kilku niezbędnych rzeczy, potrzebny jest też bezpośredni kontakt. A to umożliwiają przede wszystkim Skype, czy Whats’App. Kilkuminutowa choćby rozmowa „twarzą w twarz” to sposób na pozostawanie w stałym kontakcie i dzielenie się swoimi troskami i radościami. A to może okazać się o wiele lepsze, niż najbogatsza paczka do Niemiec. Bo w czasach tak trudnych i do tej pory niespotykanych wcześniej na tak wielką skalę, ważny jest każdy gest, dobre słowo, bycie razem.

Choć fizycznie osobno, możemy jednak pozostawać ze sobą, a to niezwykle cenne. Dlatego warto wykorzystywać do kontaktu z bliskimi, ze znajomymi bliższymi i dalszymi, media społecznościowe, komunikatory itp. Rozmawiać, nagrywać, pozdrawiać, rozweselać. Codzienną rozmowę, czy nagranie filmiku dla rodziny potraktować możemy niczym wysłanie wirtualnej paczki do Niemiec, USA, Wielkiej Brytanii, czy każdego innego miejsca na naszym globie. Z gwarancją, że dotrze do adresata i to natychmiast!

Kurier do Niemiec i innych krajów dla tradycjonalistów

Oczywiście poza wsparciem psychicznym, ważne jest też wsparcie materialne. Dlatego kwestią przemyślenia jest np. paczka do Niemiec, czy innego kraju, do którego poczta, czy firmy kurierskie deklarują dostawy. W paczce wysłać można drobiazgi, które umilą rozłąkę, pozwolą przetrwać trudny czas, zaspokoją najważniejsze potrzeby. Jedzenie, książki, filmy, a nawet telefon – wszystko to, co uprzyjemni czas, a także to, co niezbędne jest dla naszych bliskich w codziennym funkcjonowaniu.