Skip to content Skip to footer

Ozdobne panele ścienne – jakie zalety?

Farba to nie jedyny sposób na wykończenie ścian w mieszkaniu. Doskonałą alternatywą i sposobem na dodanie wnętrzom stylu są ozdobne panele ścienne. To nowoczesny materiał, który łączy oryginalną estetykę i dużą wytrzymałość. Czym są plastikowe panele na ścianę? Jak i gdzie je stosować, by stworzyć stylowe pomieszczenie?

Czym są plastikowe panele na ścianę?

Dekoracyjne panele na ścianę to materiał wykończeniowy, który w sklepach pojawił się stosunkowo niedawno, jednak zdobywa coraz większą popularność. Nic dziwnego, panele są łatwe w montażu, wytrzymałe, a przy tym dają ogromne możliwości, jeśli chodzi o aranżację wnętrz. Nadają się do użytku domowego oraz do lokali, takich jak restauracje czy knajpki.
Panele ozdobne w całości produkowane są z odpornego na uszkodzenia PCV. Posiadają specjalne wykończenia, które ułatwiają i przyspieszają montaż. Z ich założeniem poradzi sobie nawet osoba, która nie miała wcześniej do czynienia z pracami budowlanymi. Zaletą paneli z PCV jest wysoka trwałość. To materiał odporny na uszkodzenia mechaniczne, jak zadrapania czy pękanie, ale także na wilgoć i na zabrudzenia. Ich utrzymanie w dobrym stanie nie wymaga dużego wysiłku. Wystarczy od czasu do czasu przetrzeć ścianę wilgotną szmatką, by usunąć z niej kurz, tłuszcz czy innego pochodzenia zabrudzenia.

Do jakich wnętrz nadają się dekoracyjne panele ścienne?

Jak wykorzystać ozdobne panele ścienne do aranżacji wnętrz? Możliwości są ogromne. Panele mogą imitować farbę, tapetę, beton, drewno czy cegłę. Dostępne są w różnych wymiarach, kolorach i wzorach. Pasują do każdego mieszkania. Umożliwiają stworzenie efektownego, oryginalnego wnętrza bez dużych nakładów finansowych.
Jako że zostały wyprodukowane z PCV mogą być stosowane w pomieszczeniach narażonych na duży kontakt z wilgocią, jak toalety, łazienki i kuchnie. Świetnie sprawdzą się także w pokojach dziecięcych, ponieważ są łatwe w czyszczeniu. Ich atutem jest spory wybór, jeśli chodzi o estetykę, a przy tym niska cena.

Na co zwrócić uwagę, kupując ozdobne panele ścienne?

Plastikowe panele na ścianę można kupić w większości sklepów budowlanych. Podczas zakupów trzeba zwracać uwagę na wysoką jakość wykonania. Panele powinny mieć gładką powierzchnię, być starannie wykończone, posiadać ułatwiające montaż wypustki.
Jeśli panele mają znaleźć się w kuchni lub w łazience, powinny mieć specjalne oznaczenie. Muszą być wodoodporne i posiadać wyższą, odporną na ścieranie klasę. Są wtedy doskonałą alternatywą dla kafli – wytrzymają lata w nienaruszonym stanie i będą ozdobą wnętrza.