Skip to content Skip to footer

Jak kupować chemię do domu?

Każdy z nas stosuje dość dużo przeróżnej chemii w domu. W końcu lubimy dbać o porządek, chcemy, aby nasz dom był naprawdę przytulnym miejscem. Kiedy jednak patrzymy na sklepowe półki, to często rodzi sie bardzo zasadnicze pytanie – który z tych licznych artykułów mamy wybrać? Otóż na pewno pomogą nam w tym poniższe wskazówki…

1) odpowiedni produkt do danej powierzchni

Na początek warto zauważyć, że dzisiaj raczej nie ma czegoś takiego jak uniwersalna chemia gospodarcza. Najczęściej preparaty są teraz produkowane do odpowiedniej powierzchni. Zwróćmy zatem na to baczną uwagę, aby potem nie okazało się, że myjemy panele płynem do płytek. I że podłoga jakoś trochę się lepi…

2) nowinki ułatwiające pracę

Warto zawsze także patrzeć na przeróżne nowinki. Idealnym tego przykładem są właśnie bakterie do szamba. Otóż wiele osób posiadających domki, a przydomowe szamba. Niestety wadą takiego szamba jest to, że nieraz trochę wydziela ono przykry zapach oraz że trzeba je często odróżniać. Generalnie zaś takie bakterie do szamba bardzo usprawniają procesy rozkładu. Powodują one, że rzadziej musimy opróżniać szambo, nie ma konieczności czyszczenia do chwila jego ścianek i dodatkowo eliminujemy kiepski zapach. Jak widać zatem bakterie do szamba stanowią doskonały dowód na to, że warto patrzeć na nowinki.

3) produkt, a nie marka

Następnie pamiętajmy o tym, że kupujemy produkt, a nie markę. Firma, która jest bardzo znana, ma wiele reklam i droższe produkty może być rzeczywiście świetna a może być też kiepska. Co więcej jej niektóre produkty mogą doskonale się sprawdzać inne zaś w ogóle. Podsumowując kupujmy po prostu dobre produkty nie patrząc na to, jakiej są marki.

4) środki ochrony własnej

Warto jeszcze wspomnieć o tym, że dzisiaj cała chemia gospodarcza zasadniczo sprząta i czyści doskonale, niemniej jednak nie jest za dobra dla naszej skóry. Dlatego tez kupując chemię gospodarczą czy bakterie do szamba nie zapominajmy także o środkach ochrony własnej. Kupmy zatem jakieś rękawiczki, dobry krem do rąk itp.

5) ochrona przed dziećmi

Na koniec należy wspomnieć o rzeczy, która może nie jest związana z samym faktem zakupu, niemniej jednak ma bardzo duże znaczenie. Otóż zarówno opakowania z bakteriami do szamba jak i z chemią gospodarczą są często bardzo kolorowe, czym kuszą dzieci. Pamiętajmy jednak, ze większość takich substancji jest żrąca albo trująca. Chowajmy je zatem przed dziećmi!