Skip to content Skip to footer

Optymalizacja stron www

Posiadanie strony internetowej czy bloga to życzenie wielu osób. Część z nich realizuje ten plan, korzystając ze wsparcia programistów. Niektórzy za pomocą dostępnych, darmowych narzędzi zakładają strony samodzielnie.
Jest to rozwiązanie o wiele tańsze, ale też wymagające czasu oraz zdobycia podstawowej wiedzy w tym zakresie.

Najważniejsze kwestie wdrożenia

Samo stworzenie strony to dopiero początek. Ważnym etapem, na którym zależy właścicielowi witryny jest spowodowanie, aby inni użytkownicy regularnie odwiedzali daną stronę. Im większy ruch na stronie, tym większe możliwości dotarcia z treściami do konkretnych osób i potencjalnego zysku.

Tutaj pomocna będzie wiedza z zakresu pozycjonowania oraz marketingu on-line, a także regularne dbanie o jakość treści, grafik oraz szybkość strony.

Page speed test narzędziem wspomagającym

Niezastąpionym narzędziem w badaniu szybkości stron jest właśnie darmowe narzędzie page speed test. Służy ono do analizy stron pod kątem szybkości ich ładowania i możliwości optymalizacyjnych.

Szybkość strony jest kluczowa dla właściciela lub administratora. Długi czas ładowania zniechęca użytkownika do zapoznania się ze stroną i często powoduje rezygnację i opuszczenie witryny.

Jak działa speed test google?

Narzędzie page speed test jest bardzo proste w użyciu. Wystarczy w wyszukiwarce odnaleźć odpowiednią stronę z bezpłatnym testem, wpisać adres internetowy wybranej przez siebie witryny i kliknąć odpowiedni przycisk do analizy.

Po przeprowadzeniu badania speed test google generuje obszerny raport zawierający wykryte błędy optymalizacyjne oraz wskazówki, jak je poprawić. To właśnie te wskazówki są dla administrującego stroną najważniejsze.

Dzięki temu można wprowadzić ulepszenia i usprawnienia znacznie wpływające na poprawę atrakcyjności danej witryny.

Idealny wynik speed test google

Maksymalnie w teście można uzyskać 100 punktów. Wielu programistów uważa jednak, że jest to wynik praktycznie niemożliwy do osiągnięcia. Oczywiście można i trzeba optymalizować stronę, aby poprawiać wyniki, niemniej jednak w niektórych przypadkach będzie to bardzo drogie i czasochłonne.

Optymalne wyniki oscylują w granicach 90 punktów i są to już zadowalające punktacje.