Skip to content Skip to footer

Nowoczesne panele LCD i niezawodne wyświetlacze modułowe

Na rynku elektroniki od bardzo wielu lat rekordy popularności biją wyświetlacze panelowe LCD. Mowa tutaj oczywiście o samych szklanych płytkach z ciekłymi kryształami, które nie posiadają sterownika.

Szerokie zastosowanie

Wyświetlacz LCD wykorzystywany jest między innymi w sprzęcie medycznym albo w prostych urządzeniach i automatach. W ostatnim czasie coraz większa ilość producentów sprzętu AGD korzysta właśnie w tego typu wyświetlaczy.

LCD doskonale sprawdzi się wszędzie tam, gdzie interfejs użytkownika nie jest zbyt skomplikowany, a liczba informacji do wyświetlenia odbiorcom nie jest zbyt duża. Wyświetlacz LCD może pochwalić się przede wszystkim niewielkim poborem mocy, dlatego też doskonale radzi sobie on w sprzętach bateryjnych.

Olbrzymia popularność

Producenci wyświetlaczy LCD cały czas obniżają koszty produkcji, dlatego też firmy mogą zamówić nawet stosunkowo niewielkie serie. Znakowe moduły LCD są bardzo tanie, dlatego też cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Olbrzymia popularność wynika również z dużej dostępności oraz z tego, że są one łatwe w oprogramowaniu.

Klienci oczekują zawsze niezawodnego produkty w bardzo przystępnej cenie i dużej dostępności. Wszystkie te elementy spełniają nowoczesne wyświetlacze LCD, dlatego też wykorzystywane są one na szeroką skalę w przemyśle i nie tylko.

Moda na wyświetlacze LCD TFT

W ostatnim czasie coraz większym zainteresowaniem cieszą się także nowoczesne wyświetlacze LCD-TFT z panelami dotykowymi. Jest to w chwili obecnej najciekawsza alternatywa dla wyświetlaczy monochromatycznych, które powoli znikają z rynku.

Oryginalny wyświetlacz LCD-TFT według wielu specjalistów z branży jest najlepszym wyświetlaczem do automatyki. W dużej mierze wynika to przede wszystkim z tego, że wyświetlacze w automatyce muszą być stosunkowo duże i co najważniejsze powinny posiadać funkcjonalny ekran dotykowy.

Wielu producentów korzysta także z wyświetlaczy OLED, ale niestety w automatyce nie zawsze spełniają one swoje podstawowe zadania. Nowoczesne wyświetlacze LCD-TFT z roku na rok mogą pochwalić się coraz lepszymi parametrami technicznymi i coraz niższą ceną. Między innymi dlatego też wiele firm decyduje się na ich zakup i wykorzystuje ich olbrzymi potencjał w swoich produktach.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Unisystem