Skip to content Skip to footer

Noclegi Wisła i okolice – dlaczego warto

Każdy, kto szuka ciszy, spokoju i niezwykłych widoków, znajdzie je w Beskidzie Śląskim. Znajduje się tu szereg urokliwych mieścinek, które kuszą odwiedzających górskimi szlakami i możliwością skosztowania regionalnych przysmaków. Wśród nich z pewnością wyróżnia się Wisła, miejscowość uzdrowiskowa u stóp Baraniej Góry. O Wiśle słyszał praktycznie każdy. To wszystko za sprawą polskiego skoczka narciarskiego Adama Małysza, który pochodzi właśnie z Wisły. Co ciekawego można tu zobaczyć?

Noclegi Wisła i okolice – dlaczego warto

Wisła ma do zaoferowania wiele szlaków górskich, zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych turystów. Można pokonywać je pieszo, na rowerze lub uprawiając inne formy aktywności fizycznej. W Wiśle – Malince znajduje się skocznia narciarska imienia naszego mistrza, Adama Małysza. Wokół mnóstwo jest typowo góralskich karczm, gdzie można dobrze zjeść przy dźwiękach kapel góralskich. Będąc w Wiśle koniecznie trzeba spróbować kwaśnicy oraz serów owczych. Najlepiej smakują wędzone lub podawane na ciepło z konfiturą żurawinową. Atrakcyjne pokoje Wisła udostępnia dla polskich oraz zagranicznych turystów, których również nie brakuje. Choć miasto w sezonie tętni życiem, można tu znaleźć spokojne miejsca do efektywnego relaksu.

Ustronne pokoje Wisła

Dla fanów architektury i ciekawego budownictwa także znajdą się lokalne rozrywki. Można zwiedzić Muzeum Beskidzkie lub udać się do Myśliwskiego Zameczku Habsburgów. W wiślańskim Amfiteatrze i Parku Kopczyńskiego odbywają się imprezy masowe oraz ważne wydarzenia. Wraz z dziećmi można przejść Szlakiem Niedźwiadka. To cała seria pomników wykonanych z piaskowca godulskiego wydobywanego w Brennej. Wszystkie one przedstawiają misie, które stały się maskotkami miasta. Przebywając w Wiśle przynajmniej przez kilka dni, można poznać najważniejsze punkty strategiczne miasta. Najlepsze noclegi Wisła i okolice oferują w korzystnych cenach.

Wisła noclegi dla całej rodziny

W Beskidzie Śląskim czeka szereg niespodzianek dla małych i dużych. Nawet, gdy pada deszcz można kreatywnie spędzić tu czas, udając się do muzeów czy skansenów. W sezonie Wisła ma rozbudowaną ofertę dla amatorów białego szaleństwa. W Skolnity Sky & Bike Park czeka mnóstwo atrakcji sportowych. Powstały tam wyciągi i trasy narciarskie o różnym stopniu trudności oraz ośle łączki dla dzieci i osób, które dopiero rozpoczynają narciarską przygodę. Wisła noclegi oferuje niezależnie od pory roku, gdyż sezon na góry trwa przez cały czas.