Skip to content Skip to footer

Kiedy należy zasięgnąć porady prawnej?

W momencie, kiedy nie czujemy się najlepiej i cierpimy na jakieś schorzenie, wówczas udajemy się do lekarza. Wiemy, że samodzielnie bez odpowiedniego rozpoznania oraz konkretnych leków nie jesteśmy w stanie samemu sobie pomóc. Podobnie bywa w przypadku prawników i adwokatów – za każdym razem, kiedy mamy jakiś problem natury prawnej powinniśmy skierować swoje kroki do kancelarii adwokackiej.

Kancelaria adwokacka Katowice – sprzymierzeniec w przypadku problemów z prawem

Klienci często zapominają lub bagatelizują instytucję kancelarii prawnej uważając, że świetnie poradzą sobie sami. Niestety nieznajomość konkretnych przepisów oraz kodeksu prawa sprawia, że zamiast sobie pomóc, możemy sobie jeszcze bardziej zaszkodzić. Dlatego warto uświadomić sobie, kancelaria prawna z Katowic udzielając nam porady prawnej nie tylko działa na naszą korzyść, ale również pomaga zaoszczędzić cenny czas, pieniądze i niepotrzebny stres, którego w życiu i tak mamy zbyt dużo.

Prawnik z Katowic – dostępny dla klienta każdego dnia

Bardzo dużo osób uważa, że z usług prawnika i kancelarii należy korzystać jedynie wówczas, kiedy mamy problemy z prawem lub potrzebujemy skorzystać z usługi kancelarii notarialnej podpisując umowę kupna lub sprzedaży nieruchomości. Niewiele osób za to zdaje sobie sprawę z faktu, że praktycznie każdego dnia mamy do czynienia z prawem, nawet wtedy kiedy coś kupujemy (wówczas również zawieramy umowy). W przypadku, kiedy sprzedawca sprzeda nam towar uszkodzony lub z wadą fabryczną oznacza to, że nie wypełnił on swoich obowiązków względem nas i możemy wówczas dochodzić swoich praw. Bardzo podobnie sprawa ma się w przypadku wszelkiego rodzaju odszkodowań. Zawsze warto udać się kancelarii po poradę, czy w danej sytuacji mamy prawo do skorzystania z zadośćuczynienia, czy może nie. No i są jeszcze oczywiście wszelkie umowy, jakie zawieramy z bankami, w których jesteśmy zmuszani do ponoszenia opłat, które wcale nie powinny leżeć po naszej stronie. W takich przypadkach kancelaria prawna z Katowic również postara się pomóc i rozwiać wszystkie nasze wątpliwości.

Kancelaria adwokacka Katowice – pomoże również w sprawach karnych

W przypadku problemów karnych, a także karno-skarbowych mogą pomóc jedynie adwokaci. Trzeba pamiętać, że radcowie prawni nie mają uprawnień do występowania w sądzie i reprezentowania swoich klientów – takie funkcje mogą pełnić jedynie adwokaci. Prawnik z Katowic będzie najlepszym źródłem pomocy dla każdego, komu przydarzyła się przykra sytuacja i potrzebuje skorzystać z pomocy adwokata w sprawie karnej.

Więcej na stronie http://www.remigiuszsoltys.pl/