Skip to content Skip to footer

Na wczasy do Szczyrku

Szczyrk to miejsce, do którego ciągną amatorzy sportów zimowych. A więc te osoby, które uwielbiają jazdę na nartach, kochają saneczkarstwo i góry. A także ci turyści, którzy są amatorami pieszych wycieczek po górach. Wszystkim odwiedzającym zapewnia Szczyrk noclegi i wyżywienie. Kuchni regionalnej zwanej beskidzką można zakosztować w każdym miejscu świadczącym usługi kulinarne.

Kuchnia i noclegi w Szczyrku

Nie tylko noclegi szczyrk oferuje swoim gościom, lecz również potrawy regionalne, które są obecne we wszystkich restauracjach, zajazdach, hotelach, pensjonatach i domach wczasowych oferujących nocleg i wyżywienie. Będąc turystycznie w Szczyrku można posmakować kwaśnicy na żeberkach, polędwicy na musie z borowików z oscypkiem, oscypka grillowanego z żurawiną i jabłkiem, sera smażonego w panierce z żurawiną, zapiekanki ziemniaczanej, golonki po beskidzku, pieczarek z opiekanymi ziemniakami, kremu z pieczonych buraków z musem z koziego sera, piersi z kurczaka pieczonej na blasze z czosnkiem. Można posmakować comber jagnięcy pieczony w sosie korzennym, gulaszu z jagnięciny, placków z blachy z mięsem, pstrąga z grilla, żurku na maślance, rolady śląskiej, kiełbasy białej z chrzanem, naleśników na słodko lub na słono, sznycla staropolskiego w boczku. Lecz to nie koniec, gdyż można także zamówić dania z wielu krajów świata.

Jakie noclegi Szczyrk poleca?

W kwestii noclegowej miasto także stoi na wysokości zadania i poleca Szczyrk noclegi o wysokim, średnim i niskim standardzie, a więc takie, które zadowolą każdego turystę. Zarówno tego, który dysponuje sporą gotówką i interesują go apartamenty Szczyrk jest przygotowany na przyjmowanie osób ceniących wygodę, komfort, przestrzeń i elegancję. Jak również pragnie przyjąć turystów mniej zamożnych i dla nich przygotowanych jest wiele miejsc noclegowych o niższym standardzie i niższej cenie, lecz wszystkie one spełniają podstawowe warunki bytowe. W wielu miejscach noclegowych o podwyższonym standardzie można skorzystać z licznych zabiegów i masaży. Najlepsze warunki turystom oferują apartamenty Szczyrk takie luksusowe miejsca noclegowe również poleca.

Dlaczego jeszcze warto podczas urlopu wybrać się do Szczyrku?

Warto wybrać się chociażby dlatego, że przy okazji pobytu w tym pięknym miasteczku można odwiedzić również inne górskie miejscowości, ja Wisłę i Ustroń.