Skip to content Skip to footer

Na czym polega laserowe zamykanie naczynek?

Wśród popularnych zabiegów na skórę można wskazać zamykanie naczynek z wykorzystaniem lasera. Warto dowiedzieć się, na czym ono dokładnie polega, a także jak przebiega ten proces.

Specyfika zabiegu zamykania naczynek

Zamykanie naczynek może być realizowane między innymi z wykorzystaniem metody laserowej. W tym celu naczynko podgrzewane jest laserem, co prowadzi do jego obkurczenia oraz zamknięcia. Zabieg charakteryzuje się wyjątkową trwałością, ponieważ raz zamknięte naczynko nie otwiera się ponownie. Jednak w celu osiągnięcia optymalnych efektów zabieg zamykania naczynek powinno się powtórzyć, najlepiej trzykrotnie w kilkumiesięcznych odstępach czasu. Warto również zadbać o odpowiednią pielęgnację cery oraz rozpocząć stosowanie kosmetyków do cery naczynkowej.

Przebieg laserowego zamykania naczynek

Zamykanie naczynek katowice powinno się rozpocząć od dokonania oceny cery przez lekarza. Specjalista sprawdzi, czy na skórze nie znajdują się przebarwienia oraz jaka jest ich specyfika, jeśli występują. Lekarz na podstawie parametrów naczynek wybiera długość promienia laserowego do naświetlania, a także dokonuje wyboru pozostałych aspektów, takich jak ilość impulsów, wysokość energii oraz rodzaj filtra.

Wskazania do zamykania naczynek

Laserowe zamykanie naczynek Katowice sprawdzi się przede wszystkim w przypadku osób, które zmagają się z nadmiernie rozszerzonymi naczynkami na skórze. Naczynka w tym przypadku są dobrze widoczne przez naskórek i nie znikają. Pojawienie się rozszerzonych naczynek może mieć dość zróżnicowane przyczyny. Wśród nich wskazuje się przede wszystkim częstą ekspozycję na promieniowanie słoneczne, ale także częste korzystanie z solarium oraz narażenie na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, takich jak wiatr lub zmiany temperatur.

Postępowanie po zamykaniu naczynek

Po zabiegu laserowego zamykania naczynek powinno się postępować zgodnie z ustalonymi zasadami, ponieważ dzięki temu możliwe będzie uzyskanie planowanych efektów. Przede wszystkim przez cztery tygodnie nie powinno się wystawiać skóry na działanie promieniowania słonecznego. Warto zadbać o regularne nawilżanie skóry kremem oraz unikanie sauny i intensywnych ćwiczeń fizycznych.