Skip to content Skip to footer

Modna lampa wisząca – czyli jaka?

W dzisiejszych czasach bardzo modne są lampy sufitowe z mosiądzu, hartowanej stali oraz aluminium. Odwiedzając pobliski sklep z lampami warto sprawdzić również lampy sufitowe ze szkła, która po dłuższej przerwie ponownie powracają do mody. Szklane lampy wiszące można śmiało wykorzystać zarówno w nowoczesnych, jak i również klasycznych aranżacjach wnętrz. Doskonale sprawdzą się w mieszkaniach prywatnych, biurach oraz w pomieszczeniach użyteczności publicznej.

Modne lampy

W tym sezonie w modzie jest nie tyko złoto, ale również srebro. W salonie i jadalni doskonale pasować będą ozdobne kryształki w żyrandolu, jednak pamiętać należy o tym, że nie można ich stosować w łazienkach i kuchni. W tych bardzo ważnych pomieszczeniach zdecydowanie lepiej sprawdzą się tradycyjne lampy, które są bardzo proste z wyglądu. W łazienkach klosze powinny być dodatkowo wykonane z materiału albo tworzywa sztucznego, które charakteryzuje się doskonałą odpornością na wilgoć i podwyższoną temperaturę.

Lampa wisząca – idealnie dopasowana do stołu

Lampy wiszące powinny pasować przede wszystkim do blatu stołu. Jeżeli mamy prostokątny stół, to najlepiej prezentować będzie się oczywiście lampa w kształcie prostokąta. Jeżeli mamy owalny stół, to warto zainwestować w lampy z okrągłymi kloszami. Jeżeli w salonie lub jadalni posiadamy bardzo długi stół, to rozsądnie jest wybrać żyrandol z przynajmniej kilkoma kloszami. Poszczególne punkty powinny bardzo dokładnie doświetlać wszystkie części naszego stołu. Pamiętać należy również i o tym, że lampa nad stołem nie powinna wisieć niżej niż około 80 cm nad blatem stołu.

O czym należy pamiętać?

Wybierając lampy wiszące ze strony https://homelight.pl/ do pokoju dziennego, jadalni albo kuchni, należy zainwestować w takie produkty, które oświetlą cały pokój i stół. Jeżeli nasze pomieszczenie jest małe to warto żyrandol zawiesić na środku sufitów oraz jedną dodatkową lampę wiszącą nad stołem. Pamiętać należy również i o tym, że praktycznie każdy sklep z lampami ma w swojej ofercie nowoczesne lampy wiszące z kloszami ruchomymi, które można ustawić w dowolnej konfiguracji. Dzięki takiej lampie możemy dokładnie zmienić kierunek padania światła. Możemy uzyskać nie tylko oświetlenie częściowo rozproszone, ale również oświetlenie częściowo skupione, w którym to klosze będą skierowane wyłącznie na podłogę (w dół). Bardzo praktyczne są także te lampy, w których mamy możliwość dowolnej regulacji sznura. Wydłużając sznur szybko skupimy strumień światła, a skracając go rozproszymy światło po całym pomieszczeniu.